אביעד פרידמן
אביעד פרידמן צילום: מירי שמעונביץ לע"מ.

אחרי שאושרו 3500 יח"ד לאוכלוסיה החרדית בהר יונה בנוף הגליל, מספר מנכ"ל משרד השיכון אביעד פרידמן כי בקרוב יצאו שיווקים באלעד ובמקומות נוספים.

"בקרוב ייצאו שיווקי דירות לציבור החרדי באלעד ובמקומות נוספים, גם במקומות שמצריכים אישור מהדרג המדיני", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

לדבריו, הציבור החרדי זקוק ל-11 אלף יח"ד בשנה. "אני חושב שצריך לבנות לאוכלוסייה החרדית לפחות 11 אלף יחידות דיור בכל שנה, כל שנה שאנחנו לא עושים את זה, אנחנו מגדילים את הבריכה של האנשים שממתינים. דירות בבית שמש ומרכז הארץ שעוברות את המיליון-מיליון מאתיים הן לא פתרון כי אלו מחירים שאותם אנשים לא יכולים לעמוד בהם. הפתרון חייב לבוא מערי הפריפריה, ממקומות שאפשר לקנות דירות ב-700 אלף".

"יש מצוקה אמיתית כבר הרבה שנים ולא הגענו לפתרון. צריך להגביר את ההיצע. יש כמה דברים שעצרו הרבה מאוד פתרונות. אתמול החזרנו את ועדת הותמ"ל (הוועדה לתכנון מתחמי מגורים). היא לא עבדה שנתיים, כשהותמ"ל לא עובד אין תכנונים".

הוא הסביר על הוועדה: "היא מסירה חסמים ודואגת למקומות ולעשות את זה יותר מהר. שחררנו שם תכנון ל-50 אלף יחידות דיור. אתמול בותמ"ל אושרה התכנית שלנו בהר יונה בנוף הגליל. המטרה שלנו זה להגדיל את ההיצע כמה שיותר מהר".

בדבריו הסביר מדוע הוקפאה תכנית הדיור בקרית גת. "התכנית של דרעי וליצמן הייתה לוקחת הרבה יותר זמן והייתה מעכבת תכנית שקיימת. בנוסף לזה, היא לוקחת תכנית של 16 יחידות דיור ומצמצמת אותה ל-11 אלף יחידות דיור. במקום זה החלטנו להוציא לשיווק כבר עכשיו אלפיים יחידות מוכנות".

הוא הוסיף: "חלק מתוך התכנית בקרית גת ישאר מיועד לאוכלוסייה החרדית".