השר זאב אלקין בכנסת
השר זאב אלקין בכנסת צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

לפי השר מתקווה חדשה המדינה והסוכנות היהודית אמורים לנהל את המקום, בניגוד למה שקבע מתווה הכותל המקורי. זאת בזמן שגורמים בממשלה דוחפים לקדם את המתווה

השר זאב אלקין מתקווה חדשה מבהיר בשיחות סגורות כי לא יאפשר להעניק לזרמים הדתיים מעמד רשמי בניהול הכותל במסגרת המתווה, כך פורסם הבוקר (שני) בחדשות כאן.

על פי הדיווח, אלקין מבקש - בניגוד למה שקבע מתווה הכותל המקורי - שאת הכותל ינהלו מדינת ישראל והסוכנות היהודית ולא הרפורמים, הקונסרבטיביים או האורתודוכסים.

לאחרונה דוחפים גורמים בתוך הממשלה לקדם את מתווה הכותל, ביניהם השרים אביגדור ליברמן, יאיר לפיד ומרב מיכאלי עם שאר מפלגת העבודה וגם מרצ.

ראש הממשלה נפתלי התייחס ביום שישי למחלוקת סביב הרחבה המשותפת בכותל המערבי. "הכותל משמש בימים אלה לקמפיין פוליטי יזום, שגויס אליו כסף רב, במטרה לנגח את הממשלה. אולי זה יתפוס - אך הנזק יהיה עצום".

לדבריו, "הכותל המערבי, המקום האהוב כל כך, החשוב כל כך לכל יהודי, המקום שמאחד אותנו, דור אחר דור, ובפרט לאחר ששוחרר על ידי לוחמי צה“ל במלחמת ששת הימים".

"גם בתקופות של מחלוקת סוערת, אנחנו חייבים לשמור על איים של קדושה. דברים שבהם לא נוגעים", הוסיף בנט.

"אם יש בעיה - פותרים אותה מתוך דיאלוג. "לא עושים סקרים ומחליטים ללכת בכל הכוח על קמפיין מפלג על הכותל המערבי. אני מבקש מכם - לפני שאתם נסחפים בסערת רגשות על משהו, תבדקו - מהן העובדות? האם מישהו מפעיל אתכם פה בעצם?", סיכם ראש הממשלה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו