ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה מסביר בשיחה עם ערוץ 7 כי את המאבק נגד המיסוי על הכלים החד פעמיים הוא אינו מנהל רק עבור הציבור החרדי, אלא עבור כולם.

"המטרה היא להראות את האבסורד שהחוק הזה הוכן בחופזה ונכנס לתוקף בחופזה. יש שם כלים שהם רב פעמיים לגמרי והם נכללים בתוך הרפורמה. זה מראה רק חלק מההתייחסות הלא מקצועית של משרד האוצר לצו הזה. הטענה שלנו היא שכל הצו הזה נועד להטיל מסים ולקחת עוד כסף. עובדה שבאוצר זה מתומחר בהכנסה למדינה של 600 מיליון שקלים", אומר אשר.

לדבריו, לפי הדו"ח של מרכז המחקר של הכנסת, מתוך 23 מדינות שיש בהן איסור כזה או אחר על שימוש בחד פעמי, אין מיסוי בשום מקום. הממשלה מתניעה גל התייקרויות גם בכלים החד פעמיים וגם בשתייה המתוקה. ועדת הכספים איבדה את מקומה כעיניים של העם והפכה להיות מוציאה לפועל של השר ליברמן שהטיל מסים למרות שאמר שלא יעשה זאת.

גם המיסוי על השתייה המתוקה מוטעה בעיניו ולא רק בגלל שהוא כולל את מיץ הענבים לקידוש. "יין לקידוש הוא אבסורד אחד. יש מוצרי דיאט או כאלה שיש בהם פחות מחמישה מיליגרם סוכר שמשרד בריאות החריג אותם ברפורמה של סימון המוצרים הלא בריאים, אבל בשביל מיסוי ולקחת עליהם כסף - הם נכללו".

"הציבור החרדי וכל הציבורים נפגעים מזה. אסור שייעשה שימוש בדברים 'מחנכים' כדי להגדיל את הכנסות המדינה. לא מכים את הצרכנים וגורמים לצונאמי של עליות מחירים", מצהיר אשר.

לשאלה האם יש סיכוי לקידום חוק הגזענות נגד הציבור החרדי שהצליח להעביר בקריאה טרומית הוא עונה, "אני מקווה שלא יהיה רגש נקמה לעצור את החוק הזה בגלל שהוא עבר שלא בהסכמה. אני מצפה משר המשפטים שיתעמק בעניין הזה וימצא פיתרון איך גורמים להרתעה נגד גזענות".

"לחרדים אין הגנה וצריך למצוא אותה. אני פונה לשר המשפטים שמכיר היטב את הציבור החרדי ויודע איזה דה לגיטימציה אנחנו עוברים גם על ידי טוקבקיסטים וגם על ידי פוליטיקאים. את הגזענות הזו צריך לעצור, שיביא את הרעיונות, אני פתוח אליהם" הוא מסכם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו