בני הזוג אוקנין
בני הזוג אוקנין צילום: הפייסבוק

שר הפנים הטורקי סולימן סוילו מתייחס לראשונה היום (שלישי) לפרשת זוג העצורים הישראלי, מורדי ונטלי אוקנין.

"הזוג צילם והתמקד בביתו של ארדואן, יש הערכה שמדובר בפשע של ריגול צבאי. בית המשפט יקבל את ההחלטה בעניינם", אמר השר.

במהלך היום ביקרו נציגי משרד החוץ אצל בני הזוג נטלי ומורדי אוקנין העצורים בטורקיה. את נטלי אוקנין ביקור הקונסול באיסטנבול רונן לוי ואת מורדי אוקנין ביקר הקונסול הכללי אודי איטם.

הדיפלומטים הישראלים נפגשו גם עם רשויות בתי הכלא על מנת להבטיח כי בני הזוג יקבלו תנאים הנאותים וראויים.

"לאחר הביקור עודכנה המשפחה ע״י שר החוץ יאיר לפיד, מנכ״ל משרד החוץ, אלון אושפיז וצוות הקונסוליה באיסטנבול. משרד החוץ נמצא בקשר רציף עם המשפחה ומעדכן אותם בכל שלב בתהליך", נמסר מטעם משרד החוץ.

אמש נפגש עם בני הזוג לראשונה עורך הדין ניר יסלוביץ'. בישראל במקביל פועלים בכל המישורים האפשריים על מנת להביא לשחרורם.

יסלוביץ' סיפר הבוקר לגולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm על הפגישה המרגשת, והביע אופטימיות בנוגע לסיום הפרשה. לשיחה הצטרף אחמד פרוג'ה שצילם את הסרטון של הזוג בו הם ממליצים בחום על חופשה באיסטנבול.

הוא יסלוביץ' הודה כי הפגישה עם מורדי, "הייתה פגישה קשה, פגישה שעל ההתחלה בעצם הוא הציב בפניי שאלות קשות. בגלל שמדובר בדמות של עו"ד ישראלי הוא פרץ בבכי איך שנכנסתי לתא קטן. ישבתי איתו ביחידות, זה הפתיע אותי מאוד שהרשו לי לשבת איתו לבד. לא יכולתי לחבק אותו כי הייתה הפרדה בינינו. נורא רציתי לתת לו חיבוק ישראלי טוב, ולחזק אותו כמו שצריך. אני מודה ומתוודה שלי היה קשה".

עוד הוסיף: "הפתיעו אותי התנאים הלא טובים שהוא נמצא בהם, תנאים בסיסיים שאני אתמול כבר עבדתי לאורך כל משך שעות הלילה על מנת לדאוג לשיפור המצב שלו. אחת המשימות החשובות ביותר שיש פה לנגד עיניי זה לדאוג שבמהלך שהותו כבודו כאדם לא ייפגע".

"אני צריך לקבל אישור להיכנס לבית המעצר שנטלי שוהה בו. הערעור יוגש היום עד מחר, כולי תקווה שהמאמצים שלנו יניבו פרי בזמן הקרוב. אני אדם אופטימי מטבעי", ציין עורך דין.

אחמד פרוג'ה סיפר על הנסיבות שהובילו לצילום הסרטון: "זה קרה ממש באקראי, לא מתוכנן. צילמתי את הסרטון לצורך מטרה מסוימת. חיפשתי זוג דוברי עברית להעביר מסר לחבר שעובד בחבר החשמל", שלדבריו הביע חשש מלנפוש במקום. הוא נזכר: "יום אחרי הסרטון טסתי חזרה לארץ, ויום אחר כך הוא מעביר לי תמונה מטושטשת, 'תבדוק יכול להיות שזה החבר'ה שצילמת'. אמרתי לו שזה לא ייתכן, ויום אחר כך הסירו את הטשטוש. לא הרגשתי טוב, אני המום מהמעצר שלהם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו