הרב שמואל אליהו
הרב שמואל אליהו ערוץ 7

רב העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית הרב שמואל אליהו אמר בסוף השבוע (שישי) כי הסופר החרדי חיים ולדר מסוכן לחברה, כלשונו.

"על בסיס כתבה בעיתון 'הארץ' או בעיתון אחר לא מסיקים מסקנה כל כך חמורה", אמר הרב אליהו לרב אבי ברמן ב'גלי ישראל'. "לא הסקנו מסקנה רק על סמך מה שכתוב בעיתון. אנחנו קיבלנו עדויות מאוד חמורות מאנשים ונשים שנפגעו".

לדבריו, "ראינו גם פסקי בית דין שהתייחסו למעורבות המאוד נוראה של חיים ולדר במשפחות. בוא נאמר את זה במילים מפורשות - יש משפחות שהתפרקו בגלל שהוא עשה מעשים אסורים עם האישה והרס את המשפחה. בפסקי הדין כתוב שהאישה אסורה לבעלה ואסורה לנואף - חיים ולדר. זה דברים שבאו לפני בית דין והתבררו".

"האדם הזה יש לו חזות חיצונית של אדם ירא שמים וטוב ואיש חינוך וכו', אבל זה רק מעטפת חיצונית", הוסיף. "בפנים הבן אדם הזה הוא מסוכן לחברה, ממש מסוכן, מהסוג של שיינברג, ברלנד, משי זהב. אנשים שעושים נזקים".

"לכן אני חושב שאסור להיות קרוב לשום דבר שלו", ציין. "צריך להוקיע אנשים כאלה מהחברה ואי אפשר להוקיע אדם כשאתה לומד בספר שלו. כשאתה קורא בספר זה כאילו אתה אומר 'הוא לגיטימי'. הוא לא לגיטימי. אין לנו כציבור שום לגיטימיות לאנשים שפוגעים בנשים, שפוגעים בנערות, שפוגעים בילדים. במיוחד שבמקום לחפש דרך תשובה הוא מכחיש ומשקר".

"הדברים מאוד ברורים", אמר. "זה לא על סמך כתבה בעיתון הארץ. זה על סמך הרבה מאוד עדויות, מסמכים, תמלילים, פרוטוקולים של בתי הדין. תמונות, הקלטות. דברים חד משמעיים".

"זה עצמו שאנחנו מוקיעים אותו, זה עצמו 'את רוח הטומאה אעביר מהארץ'. בזה שאנחנו מוקיעים אנשים כאלה ומסלקים אותם מעמדות הכוח שלהם, אומרים תזהרו מהאדם הזה. בזה עצמו אנחנו שותפים בגאולה שאומרת את רוח הטומאה אעביר מהארץ. בזה מעבירים את רוח הטומאה", כך הרב שמואל אליהו.

כפי שפורסם, בתחקיר עיתון ״הארץ״ הובאו עדויות של נשים המתארות כיצד הסופר ואיש החינוך חיים ולדר ניצל אותן מינית כשהיו קטינות. ולדר כתב כ-80 ספרים, קיבל את פרס ראש הממשלה "מגן לילד" ומייעץ בתוכנית רדיו מצליחה.

עורכי דינו של ולדר, מיקי חובה וגיא שמר, מסרו ל"הארץ": "מרשנו מכחיש בשאט נפש כל טענה להתנהגות בלתי ראויה מצידו, כל שכן את האמור בכתבה. המדובר בטענות כזב שיסודן בשקר גס, העולות כדי עלילת דם ממש".

לטענתם, במשך השנים ניהל ולדר מאבקים לטובת ילדים שסבלו מאלימות והתעללות "וכתוצאה מכך חברו להם גורמים ששמו להם למטרה לפגוע בו, ובידינו ראיות לחלק מהניסיונות הנואלים להפליל את מרשנו. כתבה זו מהווה המשך ישיר לכך, אשר מקורה בתלונה שקרית שהוגשה נגדו לפני שנים רבות ונגנזה כשלעומת שבאה".

הם הוסיפו כי ולדר עבר בדיקת פוליגרף ביחס לטענות שעלו בכתבה ונמצא דובר אמת. "מרשנו נחוש לא לאפשר פגיעה בו אף כמלוא הנימה, ויאבק על שמו הטוב בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו