זירת הפיגוע בעיר העתיקה
זירת הפיגוע בעיר העתיקה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הממשל האמריקני נוקט בצעדי זהירות אחרי הפיגוע בעיר העתיקה בירושלים בו נרצח אלי דוד קיי הי"ד.

מחלקת המדינה הינחתה את עובדי הממשל האמריקני ובני משפחותיהם שלא להגיע לעיר העתיקה בירושלים עד להודעה חדשה.

הלילה פרסמה המחלקה הודעת גינוי לפיגוע בירושלים. "אנו מגנים בתוקף את מתקפת הטרור שבוצעה על ידי איש חמאס בעיר העתיקה בירושלים, שבה נהרג אדם אחד ונפצעו נוספים".

"אנו מוסרים את תנחומינו לקורבנות ולבני משפחותיהם", נכתב בהודעת מחלקת המדינה.

הנרצח בפיגוע, אלי קיי הי"ד יובא למנוחות הבוקר (שני) ב-11:00. הלוויתו תיערך בהר המנוחות בירושלים.

משפחתו ספדה לו אמש בפתח ביתה בעיר מודיעין. ג'ין, ארוסתו של אלי, אמרה: "אני המומה. חשוב לי לשתף עד כמה אלי אהב את ישראל ואיך הוא הגיע לכאן לבד כדי להילחם בשבילה. היו לו כמה פציעות בשירות, והוא המשיך בכל זאת להתאמן. הוא האיש הכי חזק שאני מכירה".

אחיו של אלי קיי הי"ד צילום: טל שמעוני, ynet

כתריאל, אחיו הבכור של אלי, סיפר כי אחיו עלה לישראל כדי להתגייס לצה"ל ולמד בישיבה. "הוא החייל היחיד שלא עשה גיבוש צנחנים. הוא נלחם להיות צנחן, נלחם עד הסוף, נתן מעצמו 100 אחוז. זו אחת הסיבות שהמשפחה עלתה לארץ. הוא נתן את חייו עבור המדינה, כולו היה בשביל המדינה. היום הוא נרצח בדרך לעבודה בכותל. הוא היה החבר הכי טוב שלי, פשוט בן אדם מדהים".

"אנחנו יודעים שהוא לא היה רוצה שנהיה עצובים", הוסיף כתריאל. "אנחנו משפחה דתית, אם הקדוש ברוך הוא רוצה לקחת אדם הוא ייקח אותו. בן אדם שהלך לעולמו עשה את העבודה שלו בעולם הזה. אנחנו צריכים להיות שמחים. אני מקווה שכולם יעזרו לנו לזכור אותו לנצח, ושניפגש בשמחות".

קיי בן ה-26 שהיה אמור להינשא לבת זוגו בעוד כחצי שנה, נפטר מפצעיו לאחר שהגיע לבית החולים עם פציעות אנושות. קיי עלה לישראל, למד בישיבת חב"ד בקריית גת, התגייס לצבא ולאחר השחרור עבד בחקלאות בשל אהבתו הגדולה לישראל.

אבי ודבורה קיי, הוריו של אלי, עלו לישראל בדצמבר 2020, ומאז מתגוררים במודיעין. יש להם ארבעה ילדים - הבנים כתריאל, אלי וחנן, והבת נעמה. השניים החליטו לעלות לארץ יחד עם בתם נעמה בעקבות בניהם, שכולם עלו ארצה והתגייסו לצה"ל כחיילים בודדים. הבן הבכור במשפחה, כתריאל, התחתן לפני כשלושה שבועות.