מחאה מול ביתו של אורבך
מחאה מול ביתו של אורבך צילום: יחצ

המאבק נגד מתווה הכותל עולה שלב: מעל מאה אנשים, גברים ונשים, הפגינו הערב, מוצאי שבת, בעיר פתח תקווה, מול ביתו של חבר הכנסת ניר אורבך יו"ר סיעת "ימינה" בכנסת, בקריאה למנוע את אישור מתווה הכותל שיעניק לרפורמים ולקונסרבטיבים חלקים נרחבים מרחבת הכותל והכרה רשמית.

המפגינים נשאו שלטים הקוראים לאורבך "אל תחלק את הכותל" וקיימו במקום סעודת מלווה מלכה, בשילוב דברי תורה וקטעי מוזיקה.

בין הנואמים באירוע המחאתי היה הרב דוד דודקביץ', ראש ישיבת "רועה ישראל" ורב הישוב יצהר שאמר בדבריו כי "חובה על כל אחד ואחד לדאוג לקדושת הכותל המערבי. כל פגיעה במקום הקדוש הזה – היא פגיעה בזהות היהודית של מדינת ישראל".

מלבד הרב דודקביץ' השתתפו באירוע רבנים נוספים: הרב אלי פרידמן, ר"מ בישיבת "עטרת נחמיה" תל אביב, הרב דורון אגסי, מפתח תקווה והרב יוסף טהר, רב קהילה בפתח תקווה.

מנכ"ל מרכז ליב"ה, אורן הניג, שעומד מאחורי האירוע אמר הערב לערוץ 7 כי "ההתכנסות בסמוך לביתו של ניר אורבך היא רק התחלה במאבק חוצה המגזרים נגד מתווה הכותל שיאפשר לרפורמים דריסת רגל מסוכנת שתשפיע על כל נושא הדת בישראל".

לדבריו, "רוב רובו של עם ישראל לא בקיא בפרטי המתווה, אבל מי שמתבונן בו מבין – שהרפורמים הולכים לקבל רחבת ענק בסמוך לכותל המערבי עם כניסה ראשית, ספרי תורה וסידורים, ושם הם יקיימו את אירועי השחץ שלהם, במקום הקדוש ביותר לעם היהודי".

"אנחנו קוראים לניר אורבך, אל תיתן לזה לקרות. תעצור את החרפה ואת רמיסת היקר ביותר לנו ולזהותה של המדינה", הוסיף הניג בנימה אישית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו