אלי קיי הי"ד משמח חיילים
אלי קיי הי"ד משמח חיילים באדיבות דובער ובר

האו"ם קבע כי אלי אליהו קיי הי"ד שנרצח בשבוע שעבר בפיגוע ירי בעיר העתיקה בירושלים, היה "מתנחל" שנרצח ב"שטח כבוש".

משרד האו"ם לתיאום עניינים הומניטריים שעוקב אחרי "אזורי מצוקה" ברחבי העולם, מנהל רישום של מספר הפלסטינים והישראלים שנהרגו או נפצעו מאז 2008 "בשטח הפלסטיני הכבוש", כתוצאה מהסכסוך בין הצדדים.

במפה האינטראקטיבית של המשרד מופיע הפיגוע הרצחני ככזה שאירע בשטח "כבוש", ונטען כי אלי קיי הי"ד הוא "אזרח - מתנחל" על אף שהתגורר בעיר מודיעין מכבים רעות.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "האו"ם ממשיך לשרת את הנרטיב האנטי יהודי ואנטי מדינת ישראל. בכל הזדמנות האו"ם מנסה לקבוע עובדות בשטח, מגדירו ככבוש ומעוות את המציאות, בגלל שאת האו"ם מובילים מתנגדי מדינת ישראל ושונאי יהודים ולפיד שותק כמו דג ומפחד שהאחים המוסלמים בקואליציה יפילו את הממשלה".

''האו"ם שנים רבות הינו גוף מוטה ופוליטי", הגיב שי גליק מנכ''ל ארגון בצלמו. "אבל כעת מוכח שהוא גוף שאפילו לא טורח לבדוק עובדות הכי פשוטות והכי בסיסיות. אמנם הפיגוע אירע בעיר העתיקה בירושלים אולם אליהו קיי הינו תושב העיר מודיעין ואיננו מתנחל.

''ניתן מזה להבין עד כמה נתוני האו"ם שיקריים, עלובים ומוטים", הוסיף גליק. "פניתי לידידי השגריר גלעד ארדן שיפעל לתקן את הנתון הזה. נמשיך לחשוף את השקרים של האו"ם במסווה של זכויות אדם''.

אהרון יהודה אימרגרין שנפצע באורח קשה מאוד בפיגוע הירי סמוך לכותל המערבי בשבוע שעבר - שוחרר ביום שני האחרון מטיפול נמרץ.

מנהל יחידת הטראומה בבית החולים שערי צדק, ד"ר אלון שורץ, עידכן כי מצבו של אימרגרין הולך ומשתפר ושוחרר מטיפול נמרץ למחלקה רגילה וכי צפויים לו בהמשך ניתוחים נוספים.

בני משפחתו הסועדים אותו ללא הפסקה אמרו לאחר שקיבלו את הבשורה: "אנו מודים לקב"ה על השיפור במצבו ומודים לרופאים והאחיות בשערי צדק על הטיפול המסור״.

״אנו מבקשים מהציבור להתפלל להחלמתו המלאה ושיקום על רגליו ויוכל ללכת. שמו לתפילה אהרון יהודה בן טובה לרפואה שלמה", הוסיפו בני המשפחה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו