בנט עם ראש המוסד דדי ברנע
בנט עם ראש המוסד דדי ברנע צילום: חיים צח /לע"מ

ראש המוסד דוד ברנע השתתף הערב (חמישי) בטקס חלוקת תעודות הצטיינות לאנשי המוסד והעביר מסר חריג לאיראן.

"ברור שאין צורך באורניום מועשר ל-60% למטרות אזרחיות, אין צורך בשלושה אתרים עם אלפי צנטריפוגות פעילות אלא אם כן קיימת כוונה לפתח נשק גרעיני", אמר.

"הסכם גרוע, שאני מקווה שלא יגיעו אליו, הינו בלתי נסבל. איראן חותרת להגמוניה אזורית, מתנהלת בטרור אותו אנו בולמים יום-יום בכל רחבי העולם, ומאיימת באופן מתמשך על יציבות המזרח התיכון. לכן, עינינו פקוחות, אנו דרוכים, ונעשה יחד עם עמיתינו במערכת הביטחון את כל שנדרש כדי להרחיק את האיום ממדינת ישראל, ולסכלו בכל דרך. לאיראן לא יהיה נשק גרעיני, לא בשנים הקרובות, לעולם לא, זו התחייבותי, זו התחייבות המוסד".

"העבודה במוסד מחייבת השקעה רבה ומתמשכת. זה לא מאמץ חד פעמי או רגעי. זו דרך חיים של שירות, שירות טוטאלי, שירות בחוד המבצעי של המוסד מסכן חיים וחירות. זו הזדמנות טובה להודות לכם, בני המשפחות, ולהביע הערכה והוקרה על הדרך המשותפת, על תמיכתכם ועל כך שאתם מעניקים לעובדים שלנו את המרחב והתמיכה שמאפשרים להם להתמסר באופן מלא למשימותיהם, או יותר נכון – לדרך החיים בה בחרו, בחרו יחד אתכם".

טקס המצטיינים, מתקיים כבכל שנה בחג החנוכה, זו השנה השנים-עשר. תעודות ההצטיינות השנה הוענקו לעובדות ולעובדים, אשר פעלו ללא לאות לביצור ביטחונה של מדינת ישראל.