נפרדים מהללי וטוב ראי מעודד צילום: נדב גולדשטיין/TPS

ברחובות נערכה אמש (מוצאי שבת) הלוויתם של הללי וטוב ראי מעודד, בני שש ושלוש בלבד, שנהרגו לפני כניסת השבת בתאונה הקטלנית ליד צומת עופרים בבנימין. עם הילדים נטמן גם העובר שנשאה האם בבטנה בזמן התאונה - ולא שרד.

סב המשפחה, שיקי, ספד לנכדיו: "היום בפעם הראשונה היה קשה לי להתפלל שחרית. איך אפשר לומר דברים כששני הנכדים הטהורים והזכים מונחים כאן לפנינו? הלב נקרע ודומע מלהבין אסון שכזה. הרוע התגבר בשבת קודש, סיים את חייהם ופצע בצורה כה קשה את יניב והודיה, נתפלל לרפואתם. כמה סקרנות הייתה לילדים האלה. לחיוך השובב של הללי ולצחוק של טובוש, השם נתן והשם לקח".

הרב של נוף איילון, גדעון בנימין, ספד "אין מילים, אין מה להגיד. ויידום אהרון. דבר שאין לו הסבר. אין לו שום הבנה ומעל טעם ודעת ונסתרות לשם אלוקים. הילדים האלה עולים עכשיו למעלה, יהיו מתחת לכיסא הכבוד, ילמדו, יתנו הרבה כוח להורים שבעזרת השם יתרפאו".

הלוויתם של הילדים הללי וטוב ראי מעודד צילום: נדב גולדשטיין/TPS

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן השתתף בלוויה וספד "בחג האורות, כבה האור, משפחת השומרון קהילת ברוכין ועם ישראל כולו מתאבל על שתי נשמות טהורות. הילדים בכתה א' בביס בברוכין חיכו לקבל את הללי לבית הספר, וטוב ראי הקטן עמד להכנס לגן בשמת ולהכיר את הגננת ליאת.

אבל כל זה כבר לא יקרה, לא נזכה לראות אתכם גדלים בין הרי השומרון, עם ההורים המופלאים שלכם יניב והודיה. יניב שלאחר ששירת כלוחם הגיע לאלון מורה ולמד שם שנים ארוכות, למד לרבנות בין השאר ושם גרו הוריכם לפני שנולדתם. משם עברו לרחובות ואז חזרו הביתה לברוכין לשומרון. נקטפתם ממשפחת השומרון, וכואב לי לומר, המוות הזה יכול היה להמנע".

"אם רק הכביש לא היה כל כך צר ומדינת ישראל הייתה משקיעה יותר בתשתיות הכבישים ביהודה ושומרון, אם רק משטרת ישראל הייתה מקצה יותר שוטרי תנועה לאיזור הזה, אם רק מדינת ישראל הייתה מבינה שצריך לעצור את ההתפרעות הקשה הזו של הרשות הפלסטינית בכבישים, לא היינו עומדים כאן היום. אתם הייתם מדליקים הערב נר שביעי של חנוכה עם אבא ואמא היקרים, ואנחנו היינו מלווים אתכם לבית הספר ולגן בישוב.

אני רוצה לבקש מכם סליחה הללי וטוב ראי היקרים. סליחה שאנחנו מלווים אתכם למנוחת עולמים במקום ללוות אתכם לגן בשמת ולכתה א' סליחה שלא עשינו די כדי לגרום למדינת ישראל להבין שתושבי יהודה ושומרון הם לא סוג ד' כשזה נוגע לכבישים.

סליחה שלא הצלחנו לגרום לממשלה ולמשטרה להביא לאכיפה נחושה נגד עברייני התנועה הפושעים בכבישי יו"ש. סליחה שאנחנו נאלצים לקבור אתכם עכשיו במקום שתהיו עם אמא ואבא. מדליקים נר חנוכה ואוכלים סופגניה מתוקה. כל זה לא יקרה. כל עם ישראל מתפלל לרפואת הוריכם יניב והודיה. מי ייתן והקב"ה ישלח להם רפואה שלמה. אנחנו מבטיחים להיות תמיד עם המשפחה. ללוות לסייע. נוחו על משכבכם בשלום ילדים. יהי זכרכם ברוך".

הוריהם של הילדים, יניב והודיה, עדיין מאושפזים במצב קשה בבתי החולים שיבא ותל השומר. מצבו של האב התייצב מעט בסוף השבוע אך הוא עדיין מורדם ומונשם. כאמור הודיה הייתה בהריון והצוות הרפואי נאלץ לקבוע את מותו גם של העובר שברחמה.

אב המשפחה יניב למד בישיבת אלון מורה, שם התגורר עם אשתו זמן קצר לאחר נישואיהם. לאחר מכן עברו לרחובות ולפני מספר ימים עברו עם ילדיהם ליישוב ברוכין שבשומרון.

"זה לא קל, אנחנו שואבים כוחות מהמשפחה והחברים שמחזקים ומחבקים", אמר הערב ישי ראוכברגר, דודם של הילדים שנהרגו. בריאיון לכאן רשת ב, הוסיף הדוד כי המשפחה מנסה להסתכל קדימה ולראות איך תומכים במי שנשאר.

"יש לנו משפחה ענפה משני הצדדים שתומכת. אנחנו מתרכזים בעצמנו, לחזק אותנו ואת הפצועים ולקוות לטוב ולהתפלל. מאמין שעם הזמן נסתכל קדימה ונראה מה אפשר לעשות מעבר", אמר ראוכברגר.

קהילת ברוכין נפרדת מהילדים שנהרגו בתאונה צילום: נדב גולדשטיין/TPS

מהחקירה הראשונית עולה כי הרכב הפלסטיני שהגיע מכיוון הכפר שקבא ביצע ככל הנראה פרסה לא חוקית בקו הפרדה רצוף. כתוצאה מכך, המשפחה הישראלית שהגיעה מהנתיב הנגדי ונסעה לכיוון מודיעין עילית – התנגשה עם רכבה בדופן של הרכב הפלסטיני בזמן שזה ביצע פרסה. מבדיקה שנערכה הרכב הפלסטיני נחשב "משטובה" - רכב שהורד לפירוק ואסור בשימוש.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו