חיסון קורונה
חיסון קורונה צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

מחקר חדש של בית החולים שיבא מעלה כי מחלימים מקורונה מוגנים מפני הנגיף למשך זמן של לפחות שנה, כך מפרסם הבוקר (שלישי) העיתון 'ידיעות אחרונות'.

החוקרים, בראשותה של פרופ' גילי רגב־יוחאי, עקבו אחרי 1,600 מחלימים שחלקם חוסנו ואחרים לא, ובדקו תחלואה חוזרת במחלה ואת רמות הנוגדנים בדם. רק בודדים מהמחלימים נדבקו בקורונה שוב.

לדברי פרופ' רגב יוחאי, "יש הרבה סימני שאלה סביב ההגנה של המחלימים מהנגיף, אנחנו עדיין מנסים להבין את הנושא הזה לעומקו. אבל עד היום כבר הצטבר מספיק מידע שמראה שמחלימים ללא ספק מוגנים היטב. אנחנו רואים מעט מאוד הדבקות חוזרות. מבדיקות שונות שערכנו ברור שמחלימים מאוד מוגנים מפני הדבקה חוזרת, ללא ספק יותר ממי שחוסנו פעמיים".

לדעתה מחלימים צריכים לקבל מנה אחת בלבד של חיסון, אחרי שחלפו לפחות עשרה חודשים מהמועד בו נדבקו. "מבחינתי, מחלימים ראויים באופן אוטומטי לקבל תו ירוק, ואחרי שנה ממועד ההחלמה – אפשר להגיד שבשביל לקבל תו ירוק הם זקוקים למנת חיסון אחת".

נזכיר כי הנתונים מנוגדים להתנהלות משרד הבריאות שדורש ממחלימים להתחסן עם עברה חצי שנה מיום ההדבקה כתנאי לקבלת תו ירוק. מחלימים יכולים גם להתחסן, על פי שיקול דעתם, בחיסון השני והשלישי.