אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

נער בן 15 מתל אביב נעצר היום (חמישי) על ידי המשטרה בחשד לביצוע עבירות מין.

הנער, תלמיד תיכון בתל אביב, חשוד בתקיפה מינית ובאונס של תלמידות שלמדו עימו. הפרשה נחשפה על ידי גולן יוכפז וענת דוידוב בתוכניתם "שבע תשע" ברדיו 103FM.

ח', אחד מההורי תלמידי בית הספר, אמר הבוקר: "זה יום שחור, אירוע מאוד קשה. אני חושב שאין אבא או אמא במדינת ישראל שחלום בלהות שלהם הכי שחור מתממש מול העיניים - זו תחושה מאוד קשה וזה אירוע חמור".

ח' ביקש להדגיש כי האירוע הנוראי לא קרה בין כותלי בית הספר, והסביר: "יש הבדל בין מה שקורה בתוך שטח בית ספר למה שקורה ביום יום. אי אפשר לשלוט 24/7 בכל הילדים, אתה יכול להדריך אותם ולעזור להם. בית הספר זה לא רק מקום שצריך ללמד ילדים לבגרויות וציונים, יש מעבר. הייתה כאן תקלה".

"נחשפתי למקרה בעקבות שיחת טלפון שהתקשרו אליי מהתקשורת. שאלו אותי אם אני מעודכן ומודע למה שקורה בבית הספר. המנהל לא דיבר איתי ואני יכול להבין למה", אמר, והוסיף: "הטענות הן יותר לא ישירות לבית הספר כמו שהן ישירות למערכת. זה בית ספר איכותי ומיוחד. ברגע שמגיעים ילדים בגילים יותר, גדולים הם עוברים מסע של איבחונים, מישהו מראיין, בודק, בוחן אותם. כאן למעשה הגיע ילד עם דף חלק. איך הוא הגיע לדף חלק ואיך הוא הגיע למעמד הזה?"

עבור ח' עצם כך שאותו ילד עבר בין בתי ספר ללא עדכון על מצבו מהווה סכנה ממשית לשאר הילדים. " לא יכול להיות שילד עובר מא' לב' בלי שמישהו מקבל עדכון על מצב הנער. אתה מדבר פה על פצצה מתקתקת. היית אצלך פצצה והעברת אותה למקום אחר - זה מחדל", ביקר.

"הילדה מגיעה לבית הספר והילד לא מגיע בוודאות", הבהיר, ושיתף: "אני סומך על הצוות המקצועי. אנחנו עדיין לומדים את זה בתור הורים, אני רוצה להתפלל שזו הפעם האחרונה שזה קורה אבל לצערי אני יודע שמקרים כאלו קורים. האווירה מאוד קשה".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7