גדעון סער
גדעון סער צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

בכיר במשרד המשפטים צפוי להשתתף השבוע (שלישי) בכנס של ארגון השמאל הקיצוני ''האגודה לזכויות האזרח'' בהובלת ח"כ מיכל רוזין (מרצ).

מדובר בעו"ד אווקה (קובי) זנה, ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות, שישתתף באירוע של האגודה לרגל היום הבינלאומי למאבק בגזענות.

אשתקד, שר המשפטים דאז אמיר אוחנה (הליכוד) אסר על זנה להשתתף באותו הכנס בדיוק. ''האגודה לזכויות האזרח נושאת אופי פוליטי מובהק, ובמסגרת פעילותה מממנת הגנה למחבלים", כתב לפני כשנה אוחנה. ''שניותו במחלוקת הביאה את ראש הממשלה (יצחק רבין, י"ג) המנוח לכנותו בשם 'האגודה לזכויות החמאס'".

בשנת 2017 משרד החינוך, בהובלת שר החינוך דאז נפתלי בנט, ביטל יום עיון שתוכנן עם "האגודה לזכויות האזרח" וכן הנחה לבדוק ביטול התקשרות עתידית עם ארגוני דה לגיטמציה.

שר המשפטים גדעון סער סירב להשיב לשאלת ערוץ 7 האם בכוונתו לאסור על נציג משרדו להשתתף בכנס פוליטי של ארגון השמאל הקיצוני.

שי גליק מנכ"ל ארגון ''בצלמו'' מסר בתגובה: "מדובר בכנס פוליטי שמאל קיצוני. כפי שנחשף אתמול מארגני הכנס מסרבים לאפשר לארגון בצלמו לדבר בעד זכויות האדם מה שמוכיח בצורה וודאית שאין זה כנס בעד זכויות האדם אלא כנס פוליטי של גוף שמאל קיצוני. אנחנו דורשים משר המשפטים - מנע השתתפות עובד בכיר במשרדך בכנס פוליטי קיצוני זה".

מפורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות ונפגעי הטרור נמסר בתגובה: "אנו דורשים משר הפנים גדעון סער לשנות את ההחלטה האומללה והמסוכנת ולאסור את השתתפות על פקיד המשרד להשתתף בכנס של עמותת השמאל הקיצוני האגודה לזכויות האזרח שאינה באמת ארגון זכויות אדם".

"אנו המשפחות השכולות פוגשים את עורכי הדין של האגודה בבתי המשפט כשהם מגינים על מחבלים, וכמו שהשר אמיר אוחנה כשהיה שר משפטים ידע לאסור את השתתפות נציג משרד המשפטים אנו מצפים ודורשים שגם שר המשפטים הנוכחי גדעון סער לא יתן להם לגיטימציה", כך פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות ונפגעי הטרור.