בת גלים שער, יו"ר הארכיון הציוני ויו"ר עמותת סנשיין שהוקמה לזכר בנה גלעד שנחטף ונרצח על ידי מחבלים לזכר גלעד בנה, השתתפה בכנס ה-IAC במיאמי ושוחחה עם ערוץ 7 על חשיבות החיבור בין הישראלים בארה"ב ומדינת ישראל.

שער מספרת שחטיפת ורצח הבנים היו האירוע ששינו את ההסתכלות שלה על יהדות העולם. "האירוע הטראגי שלנו פתח לנו צוהר ליהדות התפוצות. כמות האנשים שהגיעה אליה הביתה, הכמות של המיילים וההודעות מהם, גרמה לנו להבין שכשמדברים על עם ישראל אי אפשר לדבר רק על היהודים בארץ ישראל. יש עוד חצי מהעם היהודי שמפוזר על פני כל העולם - מרביתו בארה"ב -ומחפש את הקשר הזה. מדובר בקשר הדדי שחשוב לא רק להם אלא גם לנו כמדינה. יש לנו כוח עצם ואנחנו צריכים לדעת להחזיק את הקשר הזה. לצערי, הרבה מאוד ישראלים שחיים בארה"ב מאבדים את הקשר למדינה שלנו".

לדבריה, "יש תופעה של ישראלים שעוזבים את הארץ מסיבות שונות על מנת לחזור, אבל נשארים. צריך להבין שיש כאן קרוב למיליון ישראלים באמריקה. הם לא חושבים שצריך את הקהילה היהודית, הם לא באמת מתחברים כי הם כל הזמן אומרים לעצמם שאוטוטו הם חוזרים ואז בדור השני או השלישי מאבדים את הקשר ואת הזהות היהודית. זו תופעה שצריך לדבר עליה ולחזק את הקשר - לא באופן שיפוטי - אלא לומר להם 'אנחנו אתכם'".

עמותת סאנשיין שבראשה היא עומדת פועלת לקידום הקשר בין ישראל והתפוצות. "אחד הפרוייקטים שאנחנו מקדמים הוא 'התאום היהודי שלי' - נכנסים לאתר, רושמים את השם, את המייל ואת תאריך הלידה ומותאם לך 'תאום' יהודי שנולד בתאריך שלך וזה הזמן להתחיל להכיר אותו. יש לנו כבר יותר מ-22 אלף נרשמים וזה תפס תאוצה. יש הרבה רצון להכיר ולהתחבר", היא מסכמת.