חיילי ההסדר מהצנחנים לומדים תורה
חיילי ההסדר מהצנחנים לומדים תורה צילום: ללא

שלושה שבועות לאחר הפיגוע בו נרצח יוצא חטיבת הצנחנים אליהו דוד קיי הי"ד, ערך אתמול (ראשון) רב החטיבה, סרן הרב איתמר סיאני, יום ישיבה ללוחמי ההסדר לזכרו ועילוי נשמתו.

יום העיון נערך בבית הכנסת המרכזי ביישוב קצרין במסגרת ההחלטה להוציא את ימי הישיבה מהגזרה המבצעית על מנת שהלוחמים יוכלו ליהנות מיום עיון איכותי וללא הפרעות.

את יום העיון פתח ראש ישיבת ההסדר הגולן הרב יואל מנוביץ', ששוחח עם הלוחמים על הערבות הדדית הנדרשת מכל לוחם וכן על מסירות הנפש שנדרש כל אחד מהלוחמים להפגין.

אחריו דיבר הרב אילן פרלמן מ'מדור לימוד תורה בצבא' של איגוד ישיבות ההסדר. לאחר הפסקה קלה שוחח עם החיילים רבה של קצרין, הרב יוסף לוי, שהדגיש באוזניי החיילים את ערך השליחות, איחל להם הצלחה בדרכם ועודד אותם לעסוק בתורה גם בהיותם בצבא.

לאחר ארוחת צהריים מפנקת דיבר בפני החיילים הרב יוני מילוא ולאחריו הרב הראשי לצה"ל, תת אלוף הרב אייל קרים כשאת היום חתם סא"ל (במיל') הרב משה קינן.

הרב אילן פרלמן, מרבני מדור לימוד תורה בצבא של האיגוד: "זכיתי להעביר שיעור באירוע זה והתרגשתי לפגוש בית כנסת מלא וגדוש בחיילי החטיבה שבאו ליום שכולו תורה. שיתוף הפעולה בין רב החטיבה לרבנים שקשורים לישיבות ההסדר הוא מבורך ומועיל לכולם".

ראש ישיבת ההסדר הגולן, הרב יואל מנוביץ': "הוזמנתי לדבר בבית הכנסת הגדול בקצרין בפני לוחמי חטיבת הצנחנים, היו שם בני ישיבות רבים. באופן אישי אני שמח מאוד לדבר עם חיילים כאשר הם נמצאים בצפון. זו חלק מהאמירה שלנו באיגוד ישיבות ההסדר. כאשר חיילנו פרושים בדרום אז ראשי הישיבות מהדרום מגיעים אליהם ומלמדים וכאשר הם פרושים בצפון אז אנו בישיבת ההסדר בגולן ובישיבות נוספות נונים את חלקנו ומגיעים ללמד בשמחה. התרגשתי לראות בית הכנסת עמוס בכל כך הרבה כומתות אדומות, מדהים איך החיילים למרות כל העייפות מגיעים ולומדים בצימאון. יישר כוח לרב ולמפקדת החטיבה על יום שכזה".