יובל שטייניץ
יובל שטייניץ צילום: Hadas Parush/Flash90

יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו פנה לשרי הממשלה וטען כי משפחתו תחת איומים והוא מבקש כי האבטחה סביב ילדיו יאיר ואבנר, ורעייתו שרה, תימשך.

ועדת השרים שמעה את הטיעונים של השב"כ ושל המשטרה, לאחר שהובן שככל הנראה אין איומים על משפחתו של נתניהו, החליטו שלא להמשיך את האבטחה.

ח"כ ד"ר יובל שטייניץ מהליכוד הגיב על החלטת ועדת השרים: "מדובר בהחלטה אומללה. כל מי שעיניו בראשו רואה את רמת ההסתה נגד משפחת נתניהו ובעיקר נגד שרה. עם כל הכבוד לחוות הדעת המקצועיות, אני פעם עמדתי בראש אותה ועדה והחלטנו על הארכת אבטחה לראש ממשלה לשעבר".

"אם הייתי עומד בראש הוועדה חד משמעית הייתי משאיר אבטחה ויכול להיות שהיינו מורידים חלק מהאלמנטים כמו הרכב הצמוד. ההחלטה שהתקבלה אומללה כי כלפי שרה נתניהו היו איומים רציניים", הדגיש.

על חובת החיסונים, אמר: "אני לא מבין את כל אלו שזועקים על הפגיעה בזכויות הפרט הבסיסיות. אנחנו אוסרים על נהגים לנסוע 160 קמ"ש בכביש למרות שיש כאלו שחושבים שזה בטוח. אנחנו כופים על אנשים צורה מסוימת של התנהגות כשאנחנו חושבים שזה מסכן את שלומם ואת סביבתם, אותו דבר לגבי החיסונים. בתחילת הדרך נתניהו דאג שנהיה המדינה הראשונה שמקבלת כמות גדולה של חיסונים והיינו מקום ראשון בעולם בשיעור ההתחסנות. היום אנחנו מפגרים אחרי מדינות רבות באירופה".

"הממשלה החדשה נכשלת במאמצים שלה להגדלה משמעותית בשיעור המתחסנים ולכן צריך לשקול חובת חיסונים. זה לא אומר לקחת אנשים בכוח ולהזריק להם, זה להגיד להם שהם בסגר עד שהם לא מתחסנים", ציין.

אז מה הפיתרון לשיעורי ההתחסנות הנמוכים? "החלטה על תו ירוק למחוסנים בלבד. החלטה לחייב התחסנות לא באמצעות הזרקה בכוח אלא באמצעות העובדה שמי שעושה את המקסימום בהגנה על עצמו וסביבתו יכול להסתובב חופשי. מי שלא מתחסן שלא יצא מהבית חוץ משירותים חיוניים או למשל, כמו באירופה, ישלמו קנס חודשי כל חודש שהם לא מתחסנים. זה יעודד אותם בסוף להתחסן", הגיב.

"אני מכבד את מי שחושב שהחיסונים לא מעולים או שחושש מהם אבל בסוף הקורונה מאיימת עלינו לא רק באופן פרטני. לכן המדינה צריכה להיאבק בה", הבהיר.

בסיום השיחה, התייחס ח"כ יובל שטייניץ' לציטוטי טראמפ שהתפרסמו בספרו של ברק רביד ('וואלה'): "קראתי את הכתבה והייתי מאוד גאה בנתניהו. גאה בו שהיו לו את כל העוצמות, למרות הידידות הטובה והדברים האדירים שהשיג מטראמפ, להגיד 'לא' איפה שהיה צריך. נתניהו יוצא מצוין".