רוברט ג'נריק
רוברט ג'נריקצילום: הפרלמנט הבריטי

חבר הפרלמנט הבריטי מהמפלגה השמרנית, רוברט ג׳נריק, חשף היום (שלישי) כי הממשלה הבריטית מתכוונת לקדם בחודשים הקרובים חקיקה שתוציא את ה-BDS מחוץ לחוק בבריטניה.

את הדברים הוא אמר בהרצאה דיגיטלית בוועידת הדיאלוג הבינלאומי למנהיגות אסטרטגית, בין ישראל, אוסטרליה ובריטניה.

ג׳נריק סיפר: ״אני חושב שאנחנו מנצחים את ה-BDS כאן. כיום אין מפלגה פוליטית בבריטניה שתתמוך ב-BDS, וזה נהיה פעילות יותר ויותר של הפרינג'. מה שאנחנו רוצים לעשות זה להעביר חקיקה כאן, ואני בטוח שזאת תהיה בתוכנית החקיקתית הבאה באביב שנה הבאה. להוציא את ה-BDS מחוץ לחוק בבריטניה".

מדובר בהתבטאות מעודדת ודי חריגה מצד חבר פרלמנט בריטי בכיר שמכריז לראשונה שפעילות ה-BDS הפועלת נגד ישראל בכל העולם, תוגדר באופן רשמי כלא חוקית.

כאמור ג׳נריק אמר את הדברים בוועידת הדיאלוג הבינלאומי למנהיגות אסטרטגית הוקמה על ידי הפילנתרופ היהודי - אוסטרלי, אלברט דדון, שנולד במרוקו, גדל בישראל והיגר לפני מעל 30 שנה לאוסטרליה. מאז הפך לאחד מאנשי העסקים והפילנתרופים הגדולים והידועים באוסטרליה, מקורב לבכירים בממשל, ומי שפועל להידוק משולש המדינות האסטרטגי - ישראל, אוסטרליה ובריטניה.

את הכנס ייסד במטרה לייצר שיח משותף בין גורמי מפתח בישראל, באוסטרליה ובבריטניה במגוון נושאים ולהעמיק את שיתופי הפעולה במדע, מחקר, ביטחון וכלכלה.