וליד טאהא
וליד טאהא צילום: Yonatan Sindel/Flash90

חבר הכנסת ווליד טאהא אמר היום (חמישי) למקורביו כי "שקד מפרה סיכומים באופן סדרתי. אני לא מוכן להפקיד בידיה את הסמכות לחתימה על בקשות חיבור לחשמל".

העיתונאית דפנה ליאל דיווחה כי טאהא גם חזר על האיום מפורש בדבר פירוק הממשלה ואמר כי "או שיהיה חוק ללא מתווים וללא צווים, או שפורשים מהקואליציה".

לפי החוק הקיים, שר הפנים רשאי לאשר חיבור מבנה לתשתיות גם ללא היתר בנייה אבל בתנאי שהוא נמצא בשטח שכלול בתכנית בנייה מפורטת שנמצאת אצל הרשויות. שקד מעוניינת להמשיך להיות זו המופקדת על מתן ההיתרים האלה, בהתאם למה שהיא תחליט, וברע"ם מתנגדים.

אתמול אמרה שקד בכנסת כי החוק כלל לא קשור לפזורה הבדואית. "חוק החשמל היה בצו משנת 2014 ואז הוארך ב-2017 וב-2019, הוא לא מדבר כלל על הפזורה הבדואית בנגב למרות שקרים שחבריך מפיצים".

לטענת שקד, "אדם שרוצה לחבר את ביתו לחשמל צריך לשלם 200 אלף שקל... ראשי ערים בערים המעורבות - ובהם גם ראשי ערים מהליכוד - חושבים שהחוק הוא נכון ויכול לגבות תשלום כמו שצריך לחברת החשמל וכך התושבים לא יהיו מחוברים לחשמל בצורה פיראטית. בפזורה אין תוכניות מפורטות ואין הסדרה בכלל".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' משוכנע כי שקד תתקפל, "הכל הצגה עם סוף ידוע מראש. למרבה הצער איילת תיכנע כפי שהיה עד עכשיו. הכל בשביל שרידות הממשלה והקריירה הפוליטית שלה".