בנימין נתניהו
בנימין נתניהוצילום: שלו שלום, TPS

מנכ״ל משרד האוצר לשעבר, שי באב"ד, התארח בפודקאסט של נדב פרי "הון שלטון" וסיפר על השנים בהן עבד בקרבה לראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו.

"הוא אחד האנשים הכי מוכשרים שפגשתי בחיי", העיד באב"ד. "בניגוד לתדמית התקשורתית הוא כל כולו חי את המדינה ומרגיש שהוא המשיח של המדינה בדור הזה, שהוא צריך להציל את המדינה.

"הוא שם את העול הזה עליו, הוא החליט שהוא חייב לעשות את זה, חייב להציל את המדינה ולשמור על קיומה וביטחונה של מדינת ישראל. אני לא חושב שהוא צודק, בתי קברות מלאים באנשים שאין להם תחליף אבל הוא מונע מתחושת שליחות עמוקה".

מנכ''ל האוצר לשעבר הודה כי הוא "מחזיק מאוד" מנתניהו והחמיא על הדרך שבה נתניהו ניהל את המאבק בקורונה. "אני חושב שהוא ניהל את הקורונה, בטח את הגל הראשון כשכל העולם התפרק, ראית מדינות שלמות כמו איטליה גרמניה, בריטניה, ארצות הברית, כל המדינות האלו התפרקו ואצלנו זה לא קרה והוא ניהל את זה".

שי באב"ד
שי באב"דPhoto by Yonatan Sindel/Flash90

באב"ד טען גם שהמשבר הפוליטי ששרר בישראל בשנים האחרונות גרם לעלייה ביוקר המחיה ובפרט במחירי הדיור. ״אי העברת התקציב על ידי ממשלת נתניהו היא מחדל אדיר", אמר באב"ד. "זו טעות פטאלית, זה עשה נזק בלתי רגיל ואזרחי ישראל מרגישים זאת בכיס שלהם״.

באב"ד אמר עוד כי בשל המשבר הפוליטי והיעדר התקציב לא יושמו תוכניות להורדת מחירי הדיור ולרפורמות להורדת יוקר המחיה: ״כל הפקידות צעקה שזה יעשה נזקים. השירות לאזרח נפגע, יוקר המחיה עלה ומחירי הדיור זינקו כמו שלא זינקו שנים״.