איילת שקד
איילת שקד Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

העימות בין רע"ם לשרת הפנים איילת שקד נמשך כשהפעם מאיימת המפלגה לעצור את החוק לפיתוח חריש, חוק חשוב לשקד, אם חוק החשמל לא ינוסח לשביעות רצונה. כך פורסם הבוקר (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

חבר הכנסת וליד טאהא מעכב את חוק חריש, שאושר בקריאה ראשונה ועוסק בפיתוח מואץ של העיר, בוועדת הפנים זה כמה שבועות ובין הצדדים שורר נתק. הוועדה אמורה לדון היום בחוק החשמל - גם ללא הסכמות בין הצדדים.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מסיעת הציונות הדתית הגיב: "איילת שקד הפכה את מדינת ישראל לבת ערובה של תומכי טרור אנטי ציוניים בתנועה האיסלמית רק כדי שהחבר שלה יגשים חלום ויהיה ראש ממשלה עם שישה מנדטים. עכשיו העיר חריש נלקחה כבת ערובה של תומכי הטרור בדרישתם להלבין עשרות ומאות אלפי בתים לא חוקיים שהם בנו לאורך השנים תוך צפצוף על החוק".

לפני כחודש אמר חבר הכנסת טאהא על שקד: "אין אמון בשקד וזה שורש הבעיה. שקד פועלת בכוונה נגד רע"מ ומנסה לרוקן את החוק". שקד התייחסה לאיום של רע"ם אז שלא להצביע עם הקואליציה על חוקים במליאה ואמרה: "מצדי שהקואליציה לא תביא חוקים להצבעה בגלל זה. אני לא מוכנה להתקפל בנושא הזה".

חברת הכנסת אורית סטרוק מסיעת הציונות הדתית הגיבה לאיום החדש של רע''מ על שקד: "בוקר טוב איילת. ממשלת פרוטקשן. טענתי לפני חודש שחוק חריש יהיה בן ערובה. הנה זה בא. וזה לא הולך להיות קל יותר בהמשך. תשאלי את מי שכבר ניסה. איילת, את כבר יודעת שיש לך עסק עם סחטנים אלימים. תנתקי את זה עכשיו, לפני שיהיה מאוחר".

יו"ר רע"ם, מנסור עבאס, התייחס בשבוע שעבר לדבריו של השר לביטחון הפנים עמר בר לב על אלימות מתנחלים, ואמר לרשת ב' כי "אסור להכליל על אף ציבור, לא על מתנחלים, לא על חרדים ולא על ערבים. השיח הפוליטי בכנסת הוא שיח אלים, ח"כים לא חושבים פעמיים לפני שהם תוקפים את הצד השני".