אבי מעוז בישיבת חומש
אבי מעוז בישיבת חומשצילום: דוברות נעם

בעקבות איסור העלייה לחומש הגיע לשם יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז תוך שהוא מנצל את חסינותו הפרלמנטרית.

הגעתו של ח"כ מעוז לחומש היא חלק ממאמציהם של חברי הכנסת מהימין, בהובלת חברי סיעת הציונות הדתית, לשבור את המצור על חומש, ולחזק את בחורי הישיבה במקום לאחר הפיגוע בו נהרג האברך יהודה דימנטמן הי"ד.

אמש ביקרו במקום ח"כ בצלאל סמוטריץ', ח"כ אורית סטרוק, ח"כ אופיר סופר וח"כ איתמר בן גביר מהציונות הדתית, יחד עם ח"כ שלמה קרעי מהליכוד. בהמשך מתכננים להגיע גם ח"כ יצחק פידרוס מיהדות התורה וח"כ משה ארבל מש"ס.

בשיחה עם תלמידי הישיבה הודה להם ח"כ מעוז: "באתי להגיד תודה רבה לכם בשם כל ישראל", אמר. "למרות שאני ח"כ אחד מתוך 120, בשם כל עם ישראל – תודה רבה לכם. אתה נכנס לאוהל ואתה סופג תורה. אשריכם שאתם זוכים לכך ולומדים תורה בשקידה כזאת, ובזכות התורה שלכם ומסירות הנפש על התורה וארץ ישראל, בעז"ה הישיבה הזאת תמשיך להתקיים ועוד תגדל ותפרח, וגם הישוב יקום במהרה בימינו".

בתום הביקור חזר ח"כ מעוז על דבריו: "באנו להתחמם במסירות הנפש על ארץ ישראל, ובעיקר ממסירות הנפש על התורה. בחומש אין כלום אבל יש הכל. יש תורה, והתלמידים לומדים בשקידה רבה ובעז"ה מתוך השקידה ומתוך המסירות נפש על ארץ ישראל ועל התורה, הישיבה תמשיך להתקיים והישוב יבנה מחדש במהרה בימינו".

קודם לכן ביקר ח"כ מעוז בביתו של ראש ישיבת חומש, הרב אלישמע הכהן. הרב הכהן, יחד עם מנכ"ל הישיבה סקרו בפני ח"כ מעוז את הפעילות של הישיבה, וכן את המאמצים שלהם להסדיר אותה בחוק וכן לחזור לגור בחומש ולבנות את הישוב מחדש.