משפחתו של דסטאו ביסט ז"ל בסיעת הציונות הדתית
משפחתו של דסטאו ביסט ז"ל בסיעת הציונות הדתית צילום: דוברות

משה שאטה ומולו ביסט, בני משפחתו של דסטו ביסט ז"ל שנרצח במהלך מבצע 'שומר החומות', התארחו היום בישיבת הסיעה של מפלגת הציונות הדתית.

שאטה סיפר על מה שמשפחתו חווה מאז הרצח ועל הטענות למקרה עד היום. לדבריו, הדרישה של המשפחה היא שהתיק יתוחקר באופן שיביא לפיענוח מקרה הרצח.

הוא ביקש מכל אחד מחברי הכנסת לעזור בחקירת האירוע, לדאוג שהשב"כ והמשטרה יעמיקו בחקירת התיק. לדבריו, "אנחנו לא מוכרים כנפגעי פעולות איבה ולא כנפגעי תאונת דרכים ומבקשים ודורשים את עזרתכם".

מולו ביסט, בתו של דסטאו אמרה בכאב: "הכל זה עניין של כוח. אני מרגישה שבגלל שאתה אתיופי המדינה מסתכלת עליך אחרת. אני מרגישה שהפקירו את אבא שלי".

"אבי היה אוהב הארץ וכל כך חלם להגיע לכאן, שלח את הילדים שלו ליחידות קרביות, שלח אותנו לבתי ספר דתיים, למה אני צריכה להיות שבעה חודשים במרדף ואני לא מבינה על מה? אני במדינה יהודית, אבא שלי נפל חמישים מטר מהבית שלו לא באיזה יער נידח. למה לא מוצאים את המפגע ומעמידים אותו לדין?", תהתה.

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר בתגובה כי "רצח דסטאו ביסט זה לא משהו שאפשר לעבור עליו לסדר היום. ההתעלמות של הרשויות מהמקרה הנורא הזה בתוך אירועי שומור החומות זו מציאות שלא ניתן לקבל. אני קורא למשטרה ולשב"כ להתעשת ולהכנס לעובי הקורה. קשה לברוח מהתחושה שברשויות מתעלמים מהמקרה רק כי הם יודעים שלדיסטאו אין קול שיזעק את זעקת אי הצדק".

"אנחנו פה עבור משפחת ביסט ודורשים שינוי מיידי של היחס לתיק החקירה של יסטאו. דורשים צדק לדסטאו".

יו"ר הסיעה ח"כ אורית סטרוק הוסיפה, "העובדה שאדם שעשה את כל הדרך מאתיופיה לארץ ישראל, נרצח כאן בארץ רק בשל היותו יהודי, והמשטרה והשב"כ לא עושים את כל הנדרש כדי לפענח את הרצח ולמצות את הדין עם מבצעיו - היא בלתי נתפסת ובלתי נסלחת. קול דמי אלינו דסטאו ביסט זועקים אלינו מן האדמה, ומחייבים אותנו לפעול בתקיפות ובנחישות לשנות את היחס לתיק החקירה הזה".