חיסון ילדים
חיסון ילדיםצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מחר (רביעי) הקרוב יצא לדרך מבצע החיסונים בבתי הספר במתכונתו החדשה, אלא שלעיתון 'ישראל היום' נודע כי על אף שיש רצון להרחיב את מבצע החיסונים בצורה דרמטית, יש רק 400 אחיות בריאות התלמיד שנרתמו למשימה ושיצטרפו למבצע.

כזכור, פיקוד העורף, משרד הבריאות ומשרד החינוך החלו בשבוע שעבר במבצע החיסונים בבתי הספר היסודיים. ניידות חיסונים כבר הוצבו בכמה יישובים כמו יבנה, זמר, רהט וקרני שומרון. אולם בתי הספר קיבלו הודעה, ולפיה החיסונים באמצעות מערך הניידות יבוטלו, ובמקומם מי שיחסן נגד קורונה יהיו רק אחיות בית הספר, שלהן הספק נמוך יותר.

מי שביצעו עד כה את החיסונים בבתי הספר היו צוותים חיצוניים של חברות שזכו במכרז, כגון פרמדיקים של מגן דוד אדום (מד"א). הם קיבלו את הרשימה ממשרד החינוך, ממונה הקורונה הבית-ספרי דאג לאישורי הורים, והצוותים הגיעו עם הציוד הנדרש ורכב קירור מיוחד שהביא את החיסונים.

מנגד, מספר התלמידים הלא מחוסנים במערכת החינוך בגילי 5-11 עומד על 874,000. בהתחשב בעובדה שכל אחות יכולה לחסן עד 100 תלמידים ביום, מספר האחיות שישתתפו במבצע הוא קריטי.

במערכת החינוך מדובר על כ-3,000 בתי ספר יסודיים. לכן, לא ידוע מה יקרה בעוד שלושה שבועות, כאשר אחיות בתי הספר יצטרכו לחזור ולחסן בחיסוני שגרה.

המטרה העיקרית של ראש הממשלה נפתלי בנט היא להגדיל את אחוז התלמידים המחוסנים, שנמצא בשפל של 26.7% (מכלל מערכת חינוך של יותר משני מיליון תלמידים, רק 620 אלף מהם התחסנו).

מי שיחסנו מעתה הן "אחיות בית הספר", שמועסקות על ידי חברות חיצוניות ושבמהלך השנה מחסנות את התלמידים בחיסוני שגרה - וכעת הן קיבלו הוראה להפסיק את פעילותן, כך שבמשך שלושת השבועות הקרובים הן יעסקו אך ורק במתן חיסוני קורונה.