שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו
שמעון לנקרי, ראש עיריית עכוצילום: דוברות

ראש העיר עכו שמעון לנקרי לא אוהב את הסיקור הנרחב של התפרעויות הערבים בעכו, ומפנה אצבע מאשימה כלפי עיתונאי "מקור ראשון" יאיר קראוס, תושב העיר.

"יש פה איזה כתב שלא מבין את המקצוע שלו ולוקח רכילות של אנשים והופך אותה ללאומנות והוא עסוק רק בזה", תקף לנקרי.

"במקום לתאר את האירוע הוא כותב כדי שיתארו את מה שהוא כותב כדי להאדיר את עצמו, וזה חבל מאוד. אנחנו ממש מצטערים שיש לנו אדם כזה בעיר עכו. לא סתם אומרים 'מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו', זו תעודת עניות לכתב כזה, אין לזה מקום פה", טען ראש העיר.

העיתונאי קלמן ליבסקינד הגיב ללנקרי: "בלי יאיר קראוס, לא היינו יודעים 90 אחוז ממה שהתרחש בעכו סביב שומר חומות. תתעלם מרעשי הרקע של הפוליטיקאים, יאיר, ותמשיך בעבודה העיתונאית החשובה שלך".

העיתונאי ישי פרידמן הגיב גם הוא: "תשאלו את עצמכם איך בעיר כמו עכו, עשרות עסקים נחרבו, יהודי נרצח בשריפה, משטרה לא תפקדה במשך ימים, תושבים הופקרו, ובכן, זה מתחיל בראש עיר כושל, שמעדיף להחניף לגורמים אלימים מאשר להתמודד עם המציאות".

עורך העיתון מקור ראשון, חגי סגל, העניק גיבוי ליאיר קראוס: "ראש עיריית עכו שמעון לנקרי שוב תוקף, והפעם באופן כעור במיוחד, את כתבנו החרוץ יאיר קראוס, תושב עכו, שכל 'חטאו' הוא דיווח על אירועי עכו כהוייתם ללא כפיפות לתקינות הפוליטית שלנקרי מבקש להשליט בעיר. בהכירי את יאיר הוא לא יירתע, ואנחנו כמובן לימינו''.

קראוס עצמו הגיב לדברי לנקרי: "בשבועות האחרונים המסרים שמועברים לי מראש העירייה והאיומים לא הפריעו לי, אבל הבוקר כבר חצו קו חמור. לא אירתע".