יפעת שאשא ביטון
יפעת שאשא ביטון צילום: Miriam Alster/Flash90

שרת החינוך יפעת שאשא ביטון מצהירה כי לא תתמוך בחזרה ללימודים מרחוק.

"התנגדתי גם בישיבת הממשלה, וגם בדיונים הקודמים בקבינט הקורונה. משמעות הדבר היא שמהר מאוד נמצא עצמנו במציאות שמחזירים את הילדים הביתה, זה משהו שלא אתן לו לקרות. אלחם על כך שנמצא את הפתרונות הנכונים, שהילדים ישמרו על שגרה", אמרה שאשא ביטון בראיון ל-103FM.

לדבריה, "הקורונה כאן והיא תישאר. אנחנו צריכים לראות איך אנחנו חיים לצד הקורונה ומאפשרים שגרה כמה שיותר, בין אם במסחר ובכלכלה ,ובטח עבור הילדים. היום, כשרת החינוך, יש לי משימה אחת - להגן על הילדים ולהבטיח להם שגרת יציבות".

היא התייחסה גם להשפעה השלילית של הקורונה על החוסן הנפשי של הילדים ובני הנוער: "זה מכה בכל המערכת, גם בבתי ספר מאוד חזקים וטובים אנחנו פוגשים אלימות בהיקפים שלא הכרנו. כל הנתונים הראו שיש עליה בתחושות המצוקה, הבדידות, בניסיונות אובדנות, עלייה דרמטית בהפרעות אכילה. כל אלה הן מגפות בפני עצמן שאנחנו חייבים להידרש גם להן, אי אפשר להתמקד רק בקורונה".

באשר לטענות כי הממשלה נוקטת בצעדים היסטריים, שכן למרות העלייה במאומתים ישנה יציבות ואפילו ירידה קלה במספר המאושפזים והחולים במצב קשה, אמרה השרה: "אני וחברי קבינט וממשלה רבים מסכימים, ואמרו את זה שלא צריך לפעול בצורה היסטרית ולהלחיץ את כל הציבור. הנושא של סגר לא צריך להיות בכלל על סדר היום".

"בנושא החינוך, אם לא הצלחנו דרך הממשלה, נפעל דרך הכנסת כדי להבטיח שהילדים שלנו לא ילכו הביתה, זו המשימה שלי", סיכמה שאשא ביטון.