השרה יפעת שאשא ביטון נשאה היום (שני) נאום בכנס ירושלים ה-21 של העיתון 'בשבע' וערוץ 7 ודיברה על מצבה של ישראל - יותר מארבעה חודשים אחרי מתקפת חמאס.

"אנחנו כל הזמן מדברים מאז אותה שבת, יש תחושה שאנחנו חוזרים אחורה בשיח ובהתנהלות. יש לנו חיילים שקיבלו צווי 8, לאזרחים במדינת ישראל, יש צווי 8 אחר. אזרחים ופוליטיקאים. אחדות. אנחנו צריכים לעבור את הימים המאתגרים האלה. מדינת ישראל עומדת בפני אתגרים בכמה חזיתות. זו המלחמה שמתרחשת גם בצפון וגם בדרום, אלו החטופים שנמצאים עדיין בשבי חמאס. זה עשרות אלפי מפונים בהם גם המשפחה שלי, שנמצאים כמעט 5 חודשים מחוץ לבית, בלי שיגרה וודאות ובלי אופק של מתי חוזרים. והאווירה הבינלאומית שיש לה כל מיני תוכניות בשבילנו על 'מדינה פלסטינית', על מכת הטרור שקיבלנו הם צריכים לקבל פרס. אז לא. עצם השיח על מדינה פלסטינית הוא בגדר הזייה בתקופה הזאת. בשביל לעמוד מול האתרים האלו, אנחנו חייבים להיות כולנו יחד. כי אין לנו פריווילגיה שיהיה לנו משהו אחר", אמרה השרה.

"האם הייתי רוצה מציאות פוליטית אחרת, כן. זה לא סוד. האם הייתי רוצה שיקדימו את הבחירות, שאחרי המלחמה נצא לבחירות, כן, גם זה לא סוד", הוסיפה אך ציינה שישראל לא יכולה להרשות לעצמה כעת מערכת בחירות.

"הבחירות יקרעו אותנו מבפנים. הן רק יעמיקו את הכאוס. לכן אין לנו ברירה אלא בתקופה הזאת, לשים את כל השיקולים והאגו בצד ולראות רק טובתה של מדינת ישראל, כי במציאות הזאת אנחנו נמצאים ביחד. אחר-כך, תהיה אפשרות לעשות את התיקון הפוליטי וצריך יהיה לעשות אותו".