ישיבת סיעת הציונות הדתית
ישיבת סיעת הציונות הדתית צילום: דוברות

סיעת הציונות הדתית אירחה היום (שני) בישיבה השבועית את מחלקת קדושת החיים ב'מכון פועה'.

מכון פועה עוסק בחיבור ההלכה והרפואה בכל מעגל החיים ומחלקת קדושת החיים מלווה משפחות בקבלת החלטות כאשר יש בן משפחה חולה במחלה מסוכנת. כאשר רב מקבל שאלה סבוכה על המשך הארכת חיים בחולה מורכב כגון האם להנשים את החולה , הוא מקבל תמונה רפואית, מתייעץ עם רופאים ועוזר למשפחה לקבל החלטות ברוגע ובמצפון נקי. ההתפתחות של הרפואה מגדילה את הדילמות בנושא ומכון פועה הוא זה שמוביל את הנושא.

עמיחי רמר מנכ"ל מכון פועה אמר, "אנו מודים לסיעת הציונות הדתית שתומכת ומעודדת את מכון פועה המסייע לכל פונה, ללא תשלום, לקבל החלטות המבוססות על הרפואה המתקדמת ביותר בהתאם להלכה, ברגעים המשמעותיים ביותר בחיים".

הרב אריאל וידר ראש אגף קדושת החיים הוסיף, "אנו רואים את מצוקת המשפחות ברגעים הקשים ביותר בחייהם ומרגישים עד כמה ליווי והכוונה של הרבנים נותנת להם את הכוח. אנו זוכים לשיתוף פעולה משמעותי עם הצוות הרפואי המטפל שמאפשר לנו לכוון את המשפחות בצורה מדויקת וברורה".

יו"ר סיעת הציונות הדתית ח"כ אורית סטרוק סיכמה, "אנו מודים למכון פועה על התגייסותם לנושא כל כך חשוב, קריטי, ורגיש. טוב לדעת שיש מי שנותן מענה למשפחות החולים בשלבים הקשים האלה, מתוך אחריות הלכתית ורגישות אנושית".