יעקב ליצמן
יעקב ליצמן צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

חבר הכנסת יעקב ליצמן (יהדות התורה) תקף במילים קשות את יו"ר ועדת החוקה ח"כ גלעד קריב (מפלגת העבודה).

בנאומו במליאת הכנסת התייחס ליצמן לכספים הקואליציוניים שהועברו לרפורמים: "הכומר הזה שיושב כאן מאשר שיש כסף לאלו שהורסים את הדת באמריקה".

"רפורמי, מסלף היהדות, אתה לא רב, אתה כומר, תוריד את הכיפה", הטיח ליצמן בקריב.

ליצמן לקריב: אתה כומר, תוריד את הכיפה ערוץ כנסת

כזכור, ליצמן הודיע שלשום כי עם פיזור הכנסת הנוכחית הוא יפרוש מהחיים הפוליטיים ולא יתמודד לכנסת הבאה. "אנחנו מתכוונים להפיל את הממשלה ונעשה את הכל כדי להפיל את הממשלה החדשה", הוא פתח תחילה בראיון למשה גלסנר ואבי בלום בערוץ כנסת.

לאחר מכן הודיע: "אם יהיה בחירות חדשות אני לא מתמודד. אני לא הולך לכנסת עוד פעם. אני חושב שבגיל שלי, אני מתקרב ל-74, עשיתי 23 שנים בכנסת, אני לא חושב שצריך להגיע למצב כזה שצריך לסחוב אותי לכנסת".

ח"כ ליצמן הוסיף: "זה לא שייך לשום דבר על התיקים שלי. אין לי שום הסדר. קדנציה הבאה החלטתי מזמן שאני לא הולך. החלטתי שאני לא מתמודד יותר. צריך לתת לכוחות צעירים. אני פורש בקדנציה הבאה ללא קשר לשום הסדרי טיעון. אין לי שום הסדר טיעון".

חבר הכנסת אלכס קושניר מישראל ביתנו הגיב לפרישתם הצפויה של חברי הכנסת יעקב ליצמן ואריה דרעי. "אני מקווה שהפרישה של דרעי וליצמן מסמלות סוף לעידן העסקנות החרדית, ואחריהם יבוא דור חדש של פוליטיקאים חרדים. דור שאכפת לו מהציבור אותו הוא אמור לייצג. דור שדואג לאינטרסים של הציבור לפני האינטרסים האישיים, ואני מכיר כמה כאלה", כך קושניר.

הצהרה דרמטית של ח"כ יעקב ליצמן ערוץ כנסת

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו