קורונה בסין
קורונה בסין צילום: reuters

בימים האחרונים הוטלו סגר כללי על מספר ערים גדולות בסין, כאשר על האזרחים נאסר לצאת מהבתים אפילו על מנת לקנות אוכל או שתיה.

חלק מהאזרחים, שכנראה לא יכלו לעמוד יותר בכללי הסגר הנוקשים, עברו השבוע השפלה פומבית ברחובות, לעיני אלפי אנשים, על מנת להרתיע אזרחים אחרים מהפרת הסגר.

סרטוני וידאו שפורסמו ברשתות חברתיות הציגו את שוטרי משטרת המהומות בסין בעיר ג'ינגשי במחוז גואנגשי מובילים במרכז הרחוב הראשי מספר אזרחים לבושים בחליפות הגנה לבנות, כאשר הם נושאים שלטים עם תמונתם ושמם, בעוד הם צועדים ומסביבם קהל גדול של תושבים מקומיים.

מטרת "המצעד הפומבי" של מפרי הסגר היתה לבייש אותם ולהרתיע תושבים מקומיים אחרים מלהפר את הסגר הבא. בסרטונים נראים האזרחים שהפרו את הסגר כאשר הם צועדים מוקפים בשוטרי משטרת המהומות הסינית, חלקם חמושים באקדחים.

המצעד המבייש היה חלק ממספר צעדים משמעתיים עליהם הכריזו השלטונות המקומיים בחודש אוגוסט האחרון, עם תחילת הסגרים באזור, במטרה להרתיע תושבים מקומיים מלצאת מביתם בזמן הסגר.

בשנת 2010 אסרה השלטונות בסין על הנוהג שהיה קיים עד אז, להוביל חשודים בפלילים במרכז הרחוב הראשי על מנת לבייש אותם, אולם עם תחילת מגפת הקורונה חזרו הרשויות בערים גדולות רבות בסין מנהג העתיק על מנת להרתיע את התושבים מלהפר את הסגר.

על פי כלי התקשורת בג'ינגשי, החשודים בהפרת הסגר גם הואשמו בהברחת מהגרים לא חוקיים בתקופה בה גבולות סין נסגרו עקב המגפה.