אמל עוראבי
אמל עוראבי צילום: כאן

אמל עוראבי, מגיש בתאגיד השידור הישראלי "כאן", הטיח ביקורת חריפה בחר הכנסת איתמר בן גביר בעקבות העימות של בן גביר עם סדרנים ערבים בחניון בתל אביב.

בתגובה לתיעוד של העימות בחניון כתב עוראבי על בן גביר: "איך המחבל הזה מקבל זמן מסך כל פעם שהוא זורה חרא בפרצוף שלנו". בנוסף הוא צייץ: "כנסת ישראל ציידה מחבל במיקרופון, חסינות ונשק, ושיחררה אותו לרחוב".

אמל עוראבי מגיש פינה קבועה בתאגיד "כאן", בתכנית "מהצד השני" של גיא זוהר.

צילום: טוויטר
צילום: טוויטר

הממונה על קבילות הציבור בתאגיד, אורלי ממן, טענה כי אמל עוראבי אינו "עובד" של התאגיד במובנו המקובל. "הוא מגיש לפרקים פינה בתוכנית 'מהצד השני'. כלומר עוצמת הדרישה ממנו לעמוד בתקנון האתי אמורה להבחן באור הזה. שכן, אין דין עובד מן השורה של התאגיד לבין פינת מגיש-אורח''.

עוד טענה ממן כי "אין זה מעניינו של התאגיד לבדוק נכונות של עובדות או אמירות המתפרסמות ברשתות חברתיות, לא של עובדי תאגיד מן המניין, לא כל שכן של פינות אורח. התאגיד אחראי לנכונות, דיוק ואמינות המידע המתפרסם בתכני התאגיד עצמו.

"עם זאת, יש לתת את הדעת על הזיהוי שנוצר בין מי שמופיע במשדרי התאגיד (גם אם "רק" כמגיש אורח). מכאן, שמצופה ממנו לנקוט בלשון נקייה וראויה בהתבטאויות רשתות חברתיות כפי שקובעים הכללים", הוסיפה הממונה על קבילות הציבור בתאגיד.

שי גליק מנכ"ל ארגון ''בצלמו'' מסר בתגובה: ''לא ייתכן ששדרן בתאגיד יבזה חבר כנסת בישראל
וידבר בשפת ביבים שכזאת. לו היה שדרן ימני מכנה כך את אחמד טיבי הוא היה מפוטר מיידית, אבל שדרנים ערבים בתאגיד יש להם חופש ביטוי מוחלט, יכולים להגיד שחיילי צה"ל נאצים, להכחיש את מדינת ישראל ואף לקרוא לחרם על ישראל.

"אני דורש מהתאגיד לפטר מיידית הן את אמל עוראבי והן את רמי יונס ולשכור שדרנים שאינם אנטישמים או פוגעניים", הוסיף גליק.

תגובת התאגיד: "הנושא הועבר לבדיקת וועדת האתיקה".