נתב"ג
נתב"ג צילום: Flash90

רבה של דרום אפריקה הרב ד''ר גולדשטיין שיגר מכתב לנשיא המדינה יצחק הרצוג שבו הוא קובל על יחסה של ישראל כלפי יהדות התפוצות וטוען כי הקטסטרופה המתוארת בישראל בשל התפשטות זן האומיקרון - היא מוגזמת.

"חודש לאחר איבחון הווריאנט - הגל כאן בדעיכה מהירה במאומתים שיורדים ובאשפוזים נמוכים ביותר - יחסית לגלים הקודמים", הוא כותב בין היתר.

בדבריו הוא מתאר את ההתמודדות המקומית מול האומיקרון. "צריך להודות הפעם ישנם הרבה יותר נדבקים סביבנו. גם כאלה שחלו שוב. לרוב עם סימפטומים קלים ביותר. אבל ברוך השם - מעט מאוד אשפוזים. הקהילה היהודית סביבי ידעה בגל הקודם בסביבות חודש יולי, הלוויות מרובות גם של צעירים ואשפוזים מרובים ומסובכים. הפעם זה לא המצב".

לטענתו, בניגוד לרושם שנוצר בתקשורת, אין כמעט מגבלות. "כולם חוגגים... המסעדות עמוסות. החופים מלאים. הקניונים ללא מקום. וגל ההדבקות עובר בתנאי מציאות רגילים".

הרב גולדשטיין ביקש, בין היתר, לאפשר ליהודי דרום אפריקה לבקר בישראל. "הם לא בבחינת מבקרים מזדמנים או "תיירים" שמותר לצמצמם בעת מגיפה. יהדות התפוצות, בוודאי כאן בדרום אפריקה, גדושה באנשים שכל חייהם רואים במדינת ישראל בית".

"אין כאן שום הקלה ייחודית אלא בקשה שיחילו את אותן מגבלות מחמירות הקבועות ביחס לישראלים שחוזרים - גם על נכנסים אחרים. ואין כאן שום הצפה מסוכנת - שהרי מדובר בכל קנה מידה בקומץ קטן בסך הכל של אנשים שיתעקשו לטוס בעת המגיפה והגלים מנסיבות מוצדקות", אמר.

עוד אמר כי "הייאוש והאכזבה הם עצומים, מהיחס של המדינה כלפי היהודים. אין תחושת ערבות הדדית שמיידית תכלול במגבלות גם מקרים כמו שפורטו.. שוב ושוב טורקים בפני יהודי העולם את הדלת. זהו משבר אמון עמוק".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו