חותם: כך תשפיע רפורמת הגיור של השר כהנא דוברות חותם

ארגון חותם יוצא בסרטון חדש, בו הוא מציג, לטענתו, כיצד בעקבות מתווה הגיור החדש של השר כהנא, אלפי גויים מבקשי מקלט, משפרי דיור ואוליגרכים ינצלו את חוק השבות ויעשו גיורים פקטיביים בכדי לקבל תעודת זהות כחולה.

תחילה מציגים חותם בסרטון את שיבת ישראל לארצו, בעליות השנות - עליית עזרא, תלמידי הגר"א, המעפילים ומבצע שלמה. בהמשך הסרטון מסבירים בחותם, "בשנים האחרונות עולים לארץ אנשים רבים מכח חוק השבות, שלא ממש ברור למה הם זכאים לו, החוק הפך לדרך להשגת ת"ז כחולה לאוליגרכים, לקבלת טיפול רפואי חינם, לקבלת חבילת קליטה שמנה לפליטים ומבקשי דיור וגם להוספת כח פוליטי למפלגות מסוימות", מציגים בסרטון.

לאחר מכן מקשרים בארגון את הפירצה בחוק השבות, למתווה הגיור הנרקם. "ומה הממשלה רוצה לעשות ששערי הארץ פרוצים? פותחת דוכני גיור במקום מערך הגיור הממלכתי - שער הכניסה לעולם היהודי... שינויים אלו יובילו לכניסה מסיבית של מליוני משפרי דיור מרחבי העולם, שכעת יפתח בפניהם מסלול איזרוח מהיר", לסיום כתבו "רפורמה ליהודות? לא אצלנו. אל תפקירו את שערי הכניסה לעם היהודי".

"רפורמת הגיור של כהנא וקריב וליברמן היא פגיעה אנושה בהמשך העם היהודי", אומר מנכ"ל חותם עמיטל בראלי. "מתן כהנא וגלעד קריב מעוניינים לפתוח דוכני גיור, לגיור אקספרס מכל כל הבא ליד, כולל עובדים זרים, מסתננים ושוהים בלתי חוקיים. הדבר יביא לנישואי תערובת במדינת ישראל בקנה מידה קטסטרופלי".

"כאילו לא די למדינת ישראל בעלייה האינטנסיבית של גויים מכח חוק השבות, מדינת ישראל ע"פ כהנא, תצטרך להתמודד עם מליונים של מבקשי עבודה שיבואו ליהנות ממנעמי האזרחות הישראלית. ברגע שהמתגיירים מכל הבא ליד, ירשמו כיהודים, בגיורי כהנא, לא ניתן יהיה לדעת מי עבר גיור אמיתי והוא גר צדק, לעומת מי שעבר גיורי אינסטנט בגיורי כהנא, כל מי שלא ירצה להתבולל, יצטרך להתחתן ע"פ ספרי יוחסין, הנקיים מגיורי כהנא. יהיו כאן אלפי פסולי חיתון, הדבר יביא לשבטים שבטים ולא לעם אחד, עם גיור אחד כמו שהיה עד היום", טען בראלי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו