הרב צבי טאו על סערת חיים ולדר ערוץ 7

נשיא ישיבת הר המור הרב צבי טאו התייחס בשיעורו לסערת חיים ולדר, שהתאבד לאחר שפורסמו ב"הארץ" עדויות כי פגע בנשים לאורך שנים, לכאורה, ואמר כי "הכל שקר ובלוף".

בהקלטה שהגיעה לידי ערוץ 7 נשמע הרב טאו כשהוא אומר כי הרב שמואל אליהו "סובל ממקארתיזם. אחרי מה שהיה עם שינברג אז הוא איבד את כל הגבולות".

"אנשים חיים את הרדיו והתקשורת ומאמינים בלב שלם. זו אמונה", אמר הרב טאו לתלמידיו. "האמונה הכי גדולה זו תורת משה מסיני לפני הכל. כל מה שנאמר שם זה אמת".

על העדויות בדבר פגיעתו של ולדר אמר הרב כי הן חלק ממהלך מתוכנן לפגוע בשמו בעקבות ביקורת שכתב ולדר על בית המשפט העליון. הרב טאו השווה את מקרה ולדר למקרה הנשיא לשעבר משה קצב, עליו אמר כי תפרו לו תיק.

"תדעו לכם שזה הכל בנוי על שקר. רצו לתקל בו", אמר הרב טאו. "שמעתם על הנשיא קצב? תפרו לו תיק. למה תפרו לו תיק? הכל זה עלילות. למה? בשביל להפיל אותו. הם חשבו שגם הוא יתאבד אבל הוא לא הסכים להתאבד. חיזקנו אותו. למה? בגלל שהוא לא היה מוכן לקבל את המשלחת של הרפורמים בתור נשיא. כי רפורמים זו כמו נצרות, זו דת אחרת. הוא לא קיבל אותם. הוא לא היה מוכן להכיר בהם כזרם לגיטימי של יהדות. הוא החזיק עמדה. על זה היה צריכים להתנקם בו. תפרו לו תיק הכל שקר מההתחלה ועד הסוף. הם ציפו שהוא יתאבד והוא לא התאבד ברוך ה'".

המניע, לדברי הרב טאו, לפרסום העדויות נגד ולדר הוא ביקורת על בית המשפט. "פה תפסו אחד שהוא כתב ביקורת מוחצת, חריפה, אי אפשר לתאר, על הנשיא של בית המשפט המכונה בית המשפט העליון, אהרון ברק, והיו צריכים בשביל זה להתנקם בו ולחסל אותו", אמר. "מי שכותב דברים כאלה אז תפרו לו תיק".

"כל העסק מצוץ. הכל שקר והכל כזב", הדגיש הרב טאו. "שלא תאמינו מילה אחת בכל האשמות האלה. לא היה על זה לא בית דין ולא חקירה. זה הכל סיפורי התקשורת שמתנקמת במי שפוגע בציפור נפשה של השמאלנות בארץ, החילוניות בארץ. מה שהיום עוקרים את הדת והמדינה באופן טוטאלי שלב אחרי שלב זו בדיוק המדיניות של אותו נשיא של בית המשפט העליון. הוא הוריד את כל זה והוא וחבורתו וכל הקליקה שלו וזה המצב ה' ישמור. אנחנו מקווים שבמהרה ניפטר מהממשלה הזאת והשיבה שופטינו כבראשונה".

בהתייחסו לבית הדין שהקים הרב שמואל אליהו שאסף 22 עדויות של נשים שנפגעו מולדר אמר הרב טאו: "הכל תפור. אין שום אמת בכל הסיפורים האלה. זה לא נחקר ואין בית דין. הרב שמואל הוא סובל ממקארתיזם. אחרי מה שהיה עם (עזרא, י"ג) שינברג אז הוא איבד את כל הגבולות. יש לו מקארתיזם, מה אני יכול לעשות? בדבר הזה אל תשמעו לו. בדבר הזה הכל שקר ובלוף. כל מה ששמעתם זה מפוברק ושילמו להם בדיוק כמו שעשו לקצב. הבית דין זה צחוק אחד גדול. אל תאמין. הכל לא היה ולא נברא".