דובי וינרוט
דובי וינרוטצילום: עופר עמרם

עו"ד דובי וינרוט הגיב היום (שלישי) לקראת שידור הפרק בתכנית "המקור" בו יסופר כיצד היה מעורב כעורך דין בהחתמת קרבן של חיים ולדר על הסכמי שתיקה תמורת סכומי עתק.

כזכור, בראיון ליוני קמפינסקי בערוץ 7 טען עו"ד וינרוט בתוקף כי הוא אומנם היה עורך דינו של ולדר, אך "בעניינים אחרים לגמרי", כלשונו.

לדבריו, "לא שמעתי דברים ממקור ראשון, אבל זה בהחלט דבר שמצריך בדיקה. לא ידעתי מהמעשים האלה כי ייצגתי אותו בעניינים אחרים לגמרי".

לאחר שבשבוע שעבר הובא בתכנית 'המקור' סיפורה של רומי שוורץ שהעידה כיצד פגע בה ולדר, הערב (שלישי) יעסוק הפרק, בין השאר, בהסכם ההשתקה עליו חתמה שוורץ בתיווכו של עו"ד וינרוט.

"כל הטהרנים והטהרניות, המצקצקים והמצקצקות תקפצו לי", כתב וינרוט בחשבון הפייסבוק שלו. "חיים ולדר עמד לידי ברגעים הקשים בחיי. שנאתי אותו וגם אהבתי אותו ביחד. אין בזה שום סתירה. שניהם מתקיימים יחד ובערבוביא. אין לי שום הנאה בלינץ' שעושים לו לאחר מותו. להיפך, במידה מסוימת אני זוכר לו גם רגעי חסד שעמד לידי ברגעים הקשים בחיי, והיו לא מעט כאלה".

לדבריו, "עמדתי לצדו של חיים עד התחקיר במקרה אחד בלבד ומסרתי לו בו את כל הלב והנשמה שלי והשתמשתי בכל הטריקים של סנגורים. לפני היה מונח תיק שהמשטרה והפרקליטות – שלהם כלים הרבה יותר חזקים ממני לבחון את העובדות - סגרה אותו לפני 14 שנה. משכך, אני האמנתי לו והגנתי עליו בתיק הזה עד הרגע האחרון. אתם לא הייתם שם. זר לא יבין זאת".

"בעוד כמה שעות, תצפו בתחקיר של רביב דרוקר שבו יוצג לפניכם עורכת דין שייצגה את משפחות הפשע הגדולים בישראל, את מארי פיזם, אנסים ורוצחים ותסביר לכם שהיא בחיים שלה לא ראתה כזה הסכם", כתב. "אין להם במקור אפילו את האינטליגנציה הזו לכבד את הצופים שלהם. מעניין מה היא כן ראתה בפרשיות שהיא ייצגה. ואז אותה עורכת דין תשב על כיסא גבוה ותציג לכם הסכם שתיקה גרנדיוזי שבו יחסירו מכם את העיקר שחסר מן הספר".

"אני מוכן להמר שלא יספרו לכם איך הכול התחיל. התחקיר יתחיל מעמוד 100 בספר אבל לא יספר לכם שספר קוראים מהעמוד הראשון", הוסיף. "מי שפנה בשנת 2016, לא היה מר ולדר לרומי. רומי פנתה באמצעות עורכת דין מנוסה וותיקה במכתב דרישה למר ולדר לקבלת כספים על סך מיליון וחצי שקלים. חיים דפק על דלת משרדי והראה לי את המכתב. עד יומו האחרון גרסתו של חיים היה כי נסחט על ידי רומי. כהוכחה, הוא הציג בפניי, בין היתר, מסמך מהמשטרה והפרקליטות המאשרים כי הוגשה תלונה במשטרה בשנת 2008 והתיק נסגר".

לדבריו, "חיים התנגד בעת הזו להיענות לתשלום כלשהו. יחד עם זאת, המשפחה של חיים סברה שעלויות משפט ועינוי דין, יפגעו קשות בשמם הטוב ובמפעל חייהם, גם אם לבסוף יזוכה. משכך, לאחר התלבטויות קשות, ברכי בקשה ממני כי אחסוך מבעלה את הייסורים הללו, ולמרות שלגישתה, לרומי לא היה מגיע תשלום כלשהו, הדברים עדיפים בהרבה על ניהול הליך משפטי".

"בסופו של דבר נכרת הסכם בין ברכי לרומי (כאשר רומי כאמור מיוצגת) לפיו ישולמו לרומי סך של כ-300 אלף שקלים בתשלומים ורומי בתמורה לא תכפיש את שמו של חיים ומשפחתו. חודשים בודדים לפני פיצוץ התחקיר, רומי הפרה את ההסכם וגוללה את סיפורה לעיתון הארץ", אמר. "אגב, אני לא שופט חלילה את רומי על הפרתו. זה אולי יישמע נאסטי אבל מבחינתי, אם חיים ביצע בה את זממו, שיקפוץ לה. הוא לא יכתיב את הכללים וכל האמצעים כשרים. אני מבין את זה".

בשלב זה הוא התייחס לראיון שהעניק לערוץ 7 לאחר שפורסם תחקיר 'הארץ'. "אכן התראיינתי שלא ידעתי שחיים מעורב בעסקי נשים. חזקת החפות עמדה לחיים במשטרה ובפרקליטות ועמדה לו גם על ידי", אמר. "אף אדם, לא היה רוצה שיאשימו אותו בתלונה שגורמי החוק – שלהם הכלים החזקים לבדוק את הטענות - החליטו אחרת. ואם הם החליטו, אז למה שאני אחליט אחרת? כל שאר הטריקים שמיקים בעניין של תיק שנסגר במשטרה והלקוח טוען ומשכנע לסחיטה, נעשים על ידי עורכי הדין יום ביומו. אם זה לא מתאים לכם, אל תהיו ליטיגטורים. אפשר לבטל את המקצוע".

לדבריו, "עד פרסום התחקיר – כחודשיים לפני מותו של ולדר – לא הייתי מעורב או מודע לשום פרשיה אחרת הקשורה לולדר בנושא של הטרדות מיניות. שכחו מזה. שמועות רבות, כפי שיש בפרשייה הזו יכולות לרוץ עד אפריקה".

בסיום הוסיף: "המקור לא באמת עוזר לנפגעות. תשאלו כל פסיכולוג, הוא עשה לרומי עוול גדול. את הפרשיה הנוספת שהם 'יחשפו' (שכאמור לא אחשוף ממנה כלום) גם הצד הנשי התחנן אליהם שזה לא יפורסם. זה לא מעניין אותם כי זה מביא להם רייטינג. אז סבבה. אני אקח את זה עליי".