עידו סעד
עידו סעד צילום: דובר צה"ל

אלוף-משנה עידו סעד נכנס לתפקיד מפקד חטיבת "פארן" במקומו של אלוף-משנה אלעד שושן, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות וייכנס בקרוב לתפקיד קצין אגף המבצעים של פיקוד העומק.

טקס חילופי המפקדים נערך הערב (א׳) בבסיס קציעות בראשות מפקד פיקוד הדרום אלוף אליעזר טולדנו, ובהשתתפות מפקד עוצבת "אדום", תת-אלוף איציק כהן, מפקדים, חיילים, משפחות ומוזמנים נוספים.

מפקד עוצבת ״אדום״ אמר בטקס: ״שושן היקר, חטיבת פארן תחת פיקודך הובילה את העשייה בגבול המערבי. ידעת לזהות את הפוטנציאל, לנצל הזדמנויות ולהפוך אותן לתוצאות בשטח. אני מבקש להודות לך על העשייה ובעיקר על החברות והבגרות ולאחל לך בהצלחה בפיקוד העומק. עידו, אתה האיש הנכון במקום הנכון להוביל את חטיבת פארן ליעדים חדשים. נמשיך לממש את אחריותינו, נרחיב ונחזק את מעגל השותפים, נרחיב את הכלים המבצעיים לשיפור עוצמת הדיוק והקטלניות ונוביל את המאמץ הפיקודי - מגן הנגב״.

מח״ט פארן היוצא אלוף-משנה אלעד שושן: "לפני כשנה וחצי למרגלות תל ניצנה, הבטחתי לעשות כל שביכולתי כדי לקדם את הביטחון בחבל הארץ העצום והמדהים הזה. תושבי הגזרה היקרים, השקעתי את כל כישורי ומרצי ועשיתי כל שבידי כדי לאפשר רמת ביטחון גבוהה המאפשרת באזור שגשוג וצמיחה. עידו חברי מלידה, אין ראוי ממך להחליף אותי, אתה מפקד מקצועי, מבצעי, וערכי עם נורמות וסטנדרטים מהגבוהים שפגשתי. פקודיי כולם, אני מקווה שבמשמרת שלי הצלחתי לעשות אתכם לוחמים חדים יותר, חיילים מקצועיים יותר, אזרחים מסורים יותר ובעיקר בני אדם טובים יותר".

מפקד חטיבת ״פארן״ הנכנס, אלוף-משנה עידו סעד: ״פתחת ניצנה מהווה בית אמיתי עבורי. בשבילי לשרת כאן, זה להגן על ביתי, משפחתי והקהילה שלי. להיות מח״ט פארן זה תפקיד משמעותי שמשלב בתוכו ציונות אמיתית, שילוביות, אחריות לאומית והזדמנויות רבות אל מול תושבי הגזרה ושותפינו מעבר לגבול. אלעד, תמיד ראיתי בך כחבר ואח לנשק. השארת חותם עצום כמפקד שמחנך לעמידה במשימה. יישר כוח על העשייה, מקווה להמשיך בדרך המיוחדת שהובלת״.