אורי פינסקי
אורי פינסקי צילום: יפתח מורן

עם כניסת שנת 2022 קיבלו ישיבות ההסדר תוספת של 12 מיליון שקלים בסעיף התמיכה ממשרד הביטחון.

מדובר בתוספת משמעותית של תקציב ישיר לישיבות, המשמש את הישיבות לצרכים הרבים לטובת אלפי התלמידים המשלבים את לימוד התורה בישיבות במשך 3-4 שנים יחד עם שירות צבאי איכותי בקבוצות של מחלקות בני"ש.

באיגוד ישיבות ההסדר מברכים על התוספת ומבהירים כי "ישנה חשיבות רבה בהכרה במרכזיות וחשיבות המפעל האדיר הזה על 12,000 התלמידים שבו, המשקיעים שנים רבות מחייהם ללימוד התורה במסירות ובשקידת יחד עם התגייסות לשירות משמעותי ואיכותי בצה"ל".

"אני מבקש להודות מקרב לב למי שהובילו ודחפו את התוספת הזו, שנתקלה במעלה הדרך בקשיים ומהמורות", ציין רמ"ט האיגוד אורי פינסקי.

"לראש הממשלה נפתלי בנט וראש הסגל טל גן צבי שהובילו את ההחלטה, ליו"ר ועדת הכנסת ח"כ ניר אורבך שיחד עם הצוות הנפלא עשו מאמצים גדולים עד שהמלאכה הושלמה והתקציב הגיע לישיבות. כמו כן, אנו מודים לשרה אילת שקד ולכל התומכים, למשרד החינוך ובייחוד למנהל האגף למוסדות תורניים עמוס ציאדה ולמשרד הבטחון ובייחוד לסווטה קוגן, וכן ליועץ האיגוד אלעזר בן הראש. המאמצים של כל אלו יחד ולחוד הניבו את הפרי החשוב הזה, ועל כך תודתנו הגדולה".

"לאור חשיבות חיזוק הישיבות, היעד של האיגוד הוא כי תוספות אלו ייכנסו לבסיס התקציב, דבר שיאפשר לישיבות יציבות, צמיחה מתמדת והתמודדות יעילה יותר עם השחיקה בתקציב והגידול בעלויות השוטפות של קיום ישיבה ואספקת תנאים הולמים לתלמידים", מסכם פינסקי.