שירותים במטוס
שירותים במטוס צילום: ISTOCK

שוטרי משטרת המכס בשדה התעופה הבינלאומי במאוריציוס, שביצעו סריקה שגרתית בכבש המטוס לאחר הנחיתה של טיסת "אייר מאוריציוס" שנחתה ממדגסקר, לא ציפו לממצאים יוצאי דופן. אלא שהפעם הם נדהמו.

כאשר הגיעו אל תא השירותים במטוס ובדקו את פח האשפה במקום, נדהמו לגלות בתוכו תינוק בן מספר שעות בלבד, שהושלך לפח האשפה על ידי אימו שילדה אותו במטוס.

השוטרים מיהרו לקחת את הרך הנולד אל בית החולים המקומי על מנת להציל את חייו, שם הוא טופל והוא נמצא במצב טוב. חקירה קצרה העלתה כי אמו של התינוק היא נוסעת בת 20 ממדגסקר, בעלת אישור עבודה במאוריציוס, שהיתה על כבש המטוס כאשר היא כורעת ללדת.

לאחר שחשה בצירי לידה מתקדמים החליטה הצעירה לגשת אל תא השירותים וללדת את התינוק בכוחות עצמה. מיד לאחר מכן היא השליכה את התינוק לפח האשפה בתא השירותים של המטוס, וחזרה למושב שלה. היא נעצרה על ידי משטרת מאוריציוס, אך תחילה הכחישה כי היא אימו של התינוק שננטש.

היא נדרשה לעבור בדיקה רפואית, שאישרה כי היא אכן אימו של התינוק, וזמן קצר לאחר מכן היא הודתה כי החליטה "להיפטר מהתינוק" והשליכה אותו לפח האשפה בתא השירותים של המטוס. היא תואשם בהפקרת יילוד.

מבית החולים בו היא מאושפזת לאחר שעברה בדיקה שאישרה כי היא הם היולדת, ובו מאושפז גם התינוק הרך, נמסר כי שניהם נמצאים במצב רפואי טוב. בימים הקרובים יוגש נגדה כתב אישום, והתינוק יועבר למשפחה אומנת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו