עוטף עזה
עוטף עזהפלאש 90

המועצה הארצית לתכנון ובניה בראשות יו"ר מטה התכנון הלאומי עו"ד שלומי הייזלר החליטה להמליץ לממשלה על הקמת היישוב חנון במועצה האזורית שדות נגב.

חנון יקום בעוטף עזה, בשטחה המוניציפאלי של המועצה האזורית שדות נגב. ההמלצה על הקמת היישוב תועבר כעת לאישור הממשלה.

היישוב המוצע מתוכנן כיישוב קהילתי ממזרח לקיבוץ סעד ומצפון לכביש 25 בתחום עוטף עזה בתוך טווח 7 ק"מ מגדר המערכת, זאת בהתאם להחלטת ממשלה אשר הורתה על בחינת הקמת היישוב בעוטף עזה.

המועצה הארצית לתכנון השתכנעה כי יש חשיבות בהקמת יישובים חדשים באזורים אסטרטגיים, כמו אזור עוטף עזה, וכי הגעת אוכלוסייה חזקה ליישובים באזור זה אף תתרום לערים הסמוכות.

שרת הפנים שקד: "התרגשות. ממשיכים לעשות היסטוריה בנגב. ברכות ליישוב חדש שאושר היום במועצה הארצית ויקלוט 500 משפחות חדשות. החזון של בן גוריון מתגשם לנו מול העיניים ורלוונטי מתמיד. הקמת יישובים חדשים זו לא רק בשורה לשוק הדיור, אלא בראש ובראשונה הגשמת החלום הציוני וחיזוק העוטף".

יו"ר מטה התכנון הלאומי שלומי הייזלר: "ההחלטה שהתקבלה היום במועצה הארצית היא החלטה היסטורית, המהווה צעד משמעותי בהגשמת מדיניות מטה התכנון הלאומי לקידום וחיזוק ההתיישבות בעוטף עזה בפרט, ובאזור הדרום ונגב בכלל. מדובר בצעד שמשקף מדיניות תכנונית חברתית המבקשת לחזק את הפריפריה, ולעודד התיישבות חדשה וצעירה שתקדם את האזור כולו".