וליד טאהא
וליד טאהא צילום: ערוץ הכנסת

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת ח"כ וליד טאהא (רע''מ) נאם הבוקר (רביעי) במליאת הכנסת במסגרת הדיונים על חוק החשמל שיחבר בתים לא חוקיים במגזר הערבי לרשת החשמל.

טאהא דיבר בערבית מעל דוכן המליאה. ח"כ קטי שטרית מהליכוד צעקה לו "אנחנו לא מבינים". ח"כ טאהא השיב: "גם לא הבנתם את הצרכים של החברה הערבית".

ראש השב"כ לשעבר ח''כ אבי דיכטר (הליכוד) שמבין ערבית, צעק הערות ביניים בזמן נאומו של טאהא."אם היית איש הגון היית נואם בערבית ומתרגם לעברית. אבל אתה לא איש הגון", אמר דיכטר. טאהא ענה: "בעיה שלכם שלא למדתם ערבית".

ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) תקף את טאהא: ''באתי הבוקר לעבודה שלי בכנסת, בית הנבחרים של מדינת ישראל. שומע את וואליד טאהא מסביר על חוק החשמל בערבית על הדוכן, וזה נראה כאילו נבחרתי לפרלמנט פלסטיני. לא יאומן''.

וואליד טאהא לח"כ דיכטר "בעיה שלכם שלא למדתם ערבית" ערוץ כנסת

ח"כ שלמה קרעי (הליכוד) הציע לאזרחי ישראל: ''צפו כעת בערוץ הכנסת ותראו איך המדינה שלנו נלקחה בשבי על ידי תומכי טרור''.

ח"כ דודי אמסלם (הליכוד) צעק גם הוא על וליד טאהא ועל יו"ר רע''מ מנסור עבאס שישב על כיסא יו"ר הכנסת: ''אתם גנבתם את הנגב. אתה משקר. תתבייש לך'', אמר אמסלם.

מנסור עבאס אמר: "זה בסך הכל חוק חשמל". אמסלם: "אצלך הכל 'סך הכל'. כל מילה שאתה מוציא, היא שקר עם חיוך - אתה גונב את הנגב". עבאס הגיב: "תירגע, הובטח לי דווקא מהליכוד קודם כל לתת מענה".