שר הביטחון בני גנץ קיים היום (חמישי) דיון מקצועי בנושא השלכות של אישור חוק החשמל על מבנים ומאחזים ישראלים וכפרים בלתי חוקיים פלסטיניים. כך דווח בחדשות 12.

לפי מיפוי ראשוני שנערך יש עשרות מאחזים ישראלים, החלק הארי של ההתיישבות הצעירה, שעשויים לעמוד בקריטריונים המתאימים שיאפשרו לחבר אותם לתשתיות מים וחשמל.

מוקדם יותר השבוע הבטיח שר הביטחון כי היועצים המשפטיים של משרדו ידונו בשאלה איך לחבר תשתיות מים וחשמל ליישובים הצעירים ביו"ש שנמצאים בתהליכי הסדרה.

ראשי המועצות באוהל מחאה מול משרד ראש הממשלה ערוץ 7

ראשי רשויות ביהודה ושומרון קיימו היום מסיבת עיתונאים באוהל המחאה שהקים ראש מועצת שומרון יוסי דגן מול משרד ראש הממשלה בדרישה להכשיר את היישוב חומש.

דגן פתח ואמר, "כשאנחנו רואים שביום שבו הממשלה מחברת חשמל למאחזים הערבים הלא חוקיים בנגב היא מנתקת את החשמל בישיבת חומש. זה אובדן עשתונות. בצער רב אני אומר: ממשלת ישראל צריכה להתחלף".

"ממשלת ישראל הולכת לכיוון לא נכון, לא מתאים. אדוני ראש הממשלה בנט, אתה מחוייב גם לתושבי השומרון וגם לתושבי הנגב. ואנחנו לא נעוף לך מהעיניים. אנחנו נשאר כאן עד שהממשלה הזו תתחלף", הוסיף דגן.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר: "נפל דבר בישראל. בכנסת נואמים בערבית וממשלת ישראל מפקירה את הנגב ומחברת עשרות מבנים שפלשו לאדמות מדינה באופן לא חוקי. בזמן הזה יישובי ההתיישבות הצעירה שהמדינה שלחה אותם, לא מקבלים זכויות".

"כל זה מצטרף להשתלטות הפרועה על כל שטחי c ומדינת ישראל שמאבדת קרקעות באופן סדרתי", הוסיף גנץ, "אנחנו בהתיישבות לא נעבור על זה לסדר היום ונעשה סדרת פעולות עד שהממשלה הזאת תתעשת ותחזיר את המשילות בדרום, בצפון ותחזיר את השליטה ואדמות המדינה לידיים יהודיות"

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן פנה לקואליציה ואמר, "הקמתם ממשלה כדי לאחד את העם. זה מה שאמרתם. עבדתם עלינו, עבדתם על העם. אתם לא מאחדים את העם, אתם מפלגים את העם. הצטרפתם לגרועים שבאויבים שלנו. אתם מחברים חשמל לגוזלי האדמות ומשאירים מנותקים את ההתיישבות החלוצה ששמה לה למטרה לעשות את העבודה שלכם לשמור על אדמות המדינה".

"המתיישבים הם אלה ששומרים על נכסי הלאום. כאן במקום הזה אנחנו אומרים לחברי הממשלה: אם לא תחזרו חזרה ותהיו חלק מהעם הנלחם על הזהות הלאומית אז אין לכם זכות קיום. אנחנו כאן כדי לוודא את זה", הוסיף נאמן.

ראש מועצת קרני שומרון יגאל להב הוסיף, "ממשלת ישראל - תתעשתו. תחזירו את המשילות למדינה".

יוחאי דמרי ראש מועצת הר חברון תהה, "מדוע הרשות שלי לא נהנית ממה שנהנים ממנו הבדואים בנגב?".

ראש מועצת בית אל שי אלון אמר: "בזמן שעבריינים מחוברים לחשמל, 70 משפחות בבית אל מחכות כבר עשרים שנה".

"לפני שנה ישבנו פה בקור עם ההתיישבות הצעירה והתחננו שיחברו אותם לחשמל", הזכיר אלון, "אוכלוסייה שמתגייסת לצה"ל ומשלמת מסים. מדינת ישראל החליטה לא לתת להם חשמל אלא לעבריינים שגוזלים את הקרקעות של מדינת ישראל. 70 משפחות בבית אל כבר עשרים שנה בלי חשמל מסודר כי אמרו להם שזה חוק ובירוקרטיה. עכשיו אני מבין שהחוק הוא רק למי שמעוניין לשמור אותו".

צילום: שלו שלום/TPS

זעקת ההתיישבות הצעירה - אוריה לוברבום במאהל המחאה