תורים לבדיקת קורונה
תורים לבדיקת קורונה צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

בממשלה חוששים כי התפרצות התחלואה בגל החמישי גבוהה אף יותר מ"התחזיות הפסימיות ביותר", כך דווח הערב (רביעי) בחדשות כאן.

על פי הדיווח, לאחר הצגת המתווה שיאפשר פטור מבידוד על סמך בדיקה ביתית, בממשלה חוששים שחיוביים בבדיקה הביתית לא ידווחו, אך אומרים ש"אין אלטרנטיבה אחרת".

מתוך החשש מאי-דיווח, נקבע כי עובדים במקצועות חיוניים יחויבו בבדיקות PCR ומחר יתקיים דיון עם בכירי משרד הבריאות סביב השאלה אם צריך להרחיב את ההגדרות של מי הם עובדים חיוניים לאור כך.

במקביל, משרד האוצר דורש לקצר את ימי הבידוד לחולים מאומתים מעשרה לשבעה ימים, כדי להקטין את הסיכון שמאות אלפי ישראלים יישבו בבידוד בו זמנית והמשק ייפגע.

באוצר מציעים כי חולים מאומתים מחוסנים יוכלו לצאת מבידוד לאחר שבעה ימים, בתנאי שלא חשו בתסמינים בשלושת הימים האחרונים.

שר הבריאות ניצן הורוביץ הודיע היום על מתווה בדיקות קורונה חדש שייכנס לתוקף ביום שישי.

הבדיקות יתחלקו ל-PCR לבני 60 ומעלה ואוכלוסיות בסיכון, ואילו מחוסנים יערכו בדיקות אנטיגן ביתיות. לא מחוסנים מתחת לגיל 60 יערכו בדיקת אנטיגן מפוקחת, ולא ביתית. הבדיקות הביתיות לא יהיו במימון המדינה.

על פי המתווה, מחוסנים שייצאו חיוביים בבדיקה, ישהו בבידוד של עשרה ימים, עם אופציה להשתחרר ממנו רק באישור רופא. לא מחוסנים ישהו בבידוד של שבוע גם במקרה של תוצאה שלילית בבדיקה, עם שחרור בכפוף לתוצאה שלילית בבדיקה שלילית שבוצעה ביום האחרון לבידוד.

"אנחנו מפנים את בדיקות ה-PCR למי שבאמת צריך. היום עושים מאות אלפי בדיקות והיום אנחנו עושים את ההפרדה הזו - לאוכלוסייה בסיכון. מי שלא בסיכון יעשו אנטיגן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו