השוטר למבקר: בהר הבית אסור להוריד ראש באדיבות המצלם

עורך הדין נתי רום פרסם בחשבון הטוויטר שלו תיעוד של שוטר שדורש מאדם שעלה להר הבית שלא להוריד את הראש, ככל הנראה מחשש שיתפלל בשטח ההר.

"זה בלתי נתפס שבמקום הקדוש ביותר לעם היהודי, מקום המקדש בהר המוריה בהר הבית בירושלים בירת ישראל, יהודים לא יכולים להלך בחופשיות, נאסר עליהם להתפלל וכאן אנחנו רואים שוטר שאומר ליהודי שאפילו את הראש אסור לו להוריד. מדובר בפגיעה קשה בזכויות אדם בכל קנה מידה", אומר רום לערוץ 7.

לדבריו, "מנגד, לעשרת אלפי מוסלמים מותר להתפלל שם, להסית נגד מדינת ישראל, לעשות פיקניקים ולשחק כדורגל".

"אנחנו מבקשים שכל מאמיני התנ"ך בעולם יבואו ויזעקו את הזעקה שלנו. מדובר בפגיעה מאוד קשה בחופש הפולחן ובחירות של היהודים בישראל. בעולם מצטיירת תמונה שההיפך הוא הנכון וכאן אנחנו רואים הצצה ליחס ליהודים בירושלים. חופש הפולחן צריך להיות שווה לכולם - גם ליהודים - בפרט בבירת ישראל", סיכם רום.

ממשטרת ישראל נמסר: "במסגרת ביקורים המתקיימים כסדרם בשטח הר הבית, פועלת המשטרה בהתאם לתנאי הביקור הנהוגים במקום אשר נועדו לאפשר שמירה על הסדר הציבורי, שלום הציבור וביטחונו והכללים מועברים בטרם כניסת המבקרים לשטח ההר. בניגוד לנטען במקרה זה, הוער למבקר שהפר את הכללים במקום למרות שהתבקש לחדול ממעשיו. הציין כי המגבלות הקיימות למבקרים במקום, נשענות על החלטת הממשלה ופסיקות בג״צ בנושא לאורך השנים".