סיגל סדצקי
סיגל סדצקי צילום: פלאש 90

פרופ' סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור לשעבר, מותחת ביקורת חריפה על מתווה הלימודים הנוכחי בבתי הספר בצל התפרצות האומיקרון.

"המתווה שעשו כרגע בבתי הספר - אין לו שום היגיון אפידמיולוגי, הוא לא מגן על התלמידים. אני חושבת שעם כל הרצון הטוב שלנו להחזיק את מערכת החינוך פתוחה כמה שאפשר, זה לא מתאים כרגע", דברי סדצקי בראיון ל-103FM.

היא הוסיפה כי "בגל הזה מדובר על לא מעט תחלואה וגם על אשפוזים של ילדים. יש לנו את ה'לונג קוביד'. השבוע פורסם מאמר שמדבר על עלייה פי 2.5 בילדים מתחת לגיל 18 בסיכון לפתח סכרת אחרי קורונה. אני מקווה מאוד שזו סוכרת חולפת. צריך למצמצם התקהלויות ומגעים. לגבי הבדיקות, צריך לחשוב לאן אנו הולכים. אין לי התנגדות למעבר לבדיקות ביתיות כשצריך".

פרופ' סדצקי הסבירה כי למרות היעילות הנמוכה של הבדיקות הביתיות לדעתה, "את ה-PCR צריך לבצע בחולים המבוגרים ובחולים בסיכון כיוון שיש לנו היום תרופות שאפשר לתת למניעת התדרדרות, חשוב לאבחן אותם מוקדם. לא משנה מה מדיניות הבדיקות שקובעים, היא חייבת להתייחס גם לנושא הזמן שעובר. לבדיקת אנטיגן בודדת כמעט ואין שום ערך, צריך לעשות בדיקות חוזרות".

ראש שירותי בריאות הציבור לשעבר התייחסה לשאלת חסינות העדר, ואמרה: "מהעובדה ש־12 אחוזים מהחולים חלו קודם בדלתא, אני לא מאמינה בסיפור חסינות העדר. אני לא חושבת שנוכל להגיע לשם. כל גל נראה אחרת, וכל גל דורש חשיבה מחודשת. העדכון הזה לא באמת מתבצע. יש כל מיני תמות שאנחנו משננים, אך אני לא בטוחה שהן מתאימות לגל הקורונה הנוכחי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו