אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

בדיחה מפורסמת מספרת על מפקד שהודיע לחייליו כי "הבשורה הטובה היא כי היום מחליפים תחתונים וגרביים. הבשורה הרעה היא כי מחליפים אותם אחד עם השני". בצבא נורבגיה, מתברר, הבדיחה הפכה למציאות.

חיילי צבא נורבגיה קיבלו הוראה להחזיר מיד עם שחרורם את התחתונים והגרביים אותם קיבלו ביום הגיוס, על מנת להעביר אותם למתגייסים החדשים. לטענת ראשי הצבא הנורבגי, הסיבה היא מחסור חמור בתחתונים וגרביים צבאיות, שנגרם עקב סגירתם של מפעלים ליצור תחתונים וגרביים במהלך מגפת הקורונה.

הנוהג בצבא נורבגיה עד עתה היה כי החיילים המשתחררים מהשירות יכולים להשאיר ברשותם את התחתונים והגרביים גם באזרחות.

דובר אגף הלוגיסטיקה בצבא נורבגיה, הנס מיסינגסט, הסביר את ההוראה המוזרה. "ההחלטה לעשות שימוש חוזר בחלק הזה של ערכת הגיוס תעזור לנו לקבל כמויות יותר גדולות במחזור ההפצה הבא, ותגדיל את יכולת האספקה של הציוד. יש לנו מעט מדי במלאי. הבגדים נשטפים, עוברים ניקוי ונבדקים. מה שאנחנו מחלקים נמצא במצב טוב".

עם זאת, ההוראה החדשה של צבא נורבגיה גררה כמובן ביקורת מצד האחראים על הגיוס. אריק אייקסונד, המייצג את המתגייסים החדשים, אמר כי "מחסור חמור בציוד ובלבוש עלול להשפיע על המוכנות המבצעית, ובמקרה הגרוע ביותר, על בטיחות החיילים".

נורבגיה מגייסת מדי שנה כ-8000 צעירים לשירות צבאי, ולוקחת חלק בעיקר במשימות נאט"ו. היא גם חולקת גבול עם רוסיה, ומציבה חיילים בסמוך לגבול.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו