בלומפילד. יארח את סכנין
בלומפילד. יארח את סכנין צילום: TPS

תעמוד הפעם במילותיה? מנהלת הליגות בכדורגל יצאה היום (ראשון) באופן תקיף וחסר תקדים נגד הנהלת קבוצת הכדורגל של בני סכנין, כאשר לטענתה זו פעלה באופן מודע בניסיון לחבל בקיומו המתוכנן של משחק הכדורגל הקרוב מול הפועל ירושלים.

על פי טענת מנהלת הליגות בכדורגל, מאז שהוחלט על ידי משטרת ישראל ומשרד הכלכלה לסגור את אצטדיונה הביתי של סכנין, אצטדיון דוחא, בשל עבירות פליליות לכאורה שביצעו ראשי הנהלת הקבוצה והעומד בראשה יו"ר סכנין מוחמד אבו-יונס וליקויים מסכני חיים, פעלה סכנין בניגוד למצופה ממנה ודחתה כל זמן שיכלה את ההחלטה על האצטדיון החלופי שיארח את משחקיה הביתיים.

בהודעה מטעם מנהלת הליגות בכדורגל נכתב כי "לפני למעלה מחודש הודיעה משטרת ישראל כי חל איסור לשבץ משחקים באצטדיון דוחא בשל הסרת אישור הבטיחות. במהלך תקופה זו, מנהלת הליגות פעלה על בסיס יומי מול הרשויות על מנת לברר את סטטוס רישוי האצטדיון לתווך ולסייע במידע שיביא לפתיחתו, אולם למרות זאת, עד כה טרם הושלמו העבודות הנדרשות ובהתאם להנחיית המשטרה לא ניתן לשבץ משחקים באצטדיון".

"במקביל, פנתה המנהלת לקבוצה על מנת שתודיע על אצטדיון חלופי לקיום משחקיה הביתיים, עד להכשרת אצטדיון דוחא, אך למרות זאת, לפני כל אחד מהמשחקים שאירחה הקבוצה, ההודעות הועברו באיחור ולאחר סאגה מתמשכת".

הפעם, רגע לפני משחק הבית מול הפועל ירושלים במסגרת המחזור ה-17 של ליגת העל בכדורגל שאמור להתקיים מחר, הגדישה סכנין את הסאה, כאשר זו לא הודיעה על האצטדיון שתארח בו את המשחק מול הירושלמים, 48 שעות לפני שריקת הפתיחה.

בסכנין אגב לא דוחים לחלוטין את הטענות, כאשר גם שם הודו כי חיכו עם מציאת האצטדיון החלופי, כאשר קיוו כי סגן שרת הכלכלה יאיר גולן יעזור להם בלחץ הפוליטיקאים הערבים בקואליציה, לאשר את האצטדיון הביתי, אצטדיון דוחא כבר למשחק הליגה הקרוב, אך הדבר לא עלה בידו.

במנהלת הליגות תקפו ואמרו כי בסכנין הטעו אותם במכוון, כאשר "ביום רביעי האחרון, שלחה הקבוצה מכתב למנהלת ובו הודיעה כי המשחק מול קבוצת הפועל ירושלים ייערך באצטדיון קרית שמונה. בהתאם לכך שובץ המשחק באצטדיון זה והודעה מתאימה הועברה לכלל הגורמים.

ביום חמישי ולאחר שיבוץ המשחק באצטדיון קרית שמונה לבקשת בני סכנין כאמור, פנתה הנהלת הקבוצה טלפונית למנהלת ומסרה כי למרות מכתבה, לא הושג סיכום עם הנהלת אצטדיון קרית שמונה ולא ניתן יהיה לקיים בו את המשחק".

לאחר שבמנהלת איימו על סכנין כי ינקטו סנקציות נגדם במידה שהמשחק לא יתקיים כמתוכנן, הכוללות אף ירידת ליגה, בסכנין תקפו ואמרו כי המנהלת לא עוזרת להם ומפלה אותם והאשימו אותם בהתנהגות גזענית. במנהלת לא נותרו חייבים וטענו כי "במהלך כל סוף השבוע עסקה המנהלת בנושא, לרבות שיחות רבות עם הנהלת הקבוצה, אצטדיונים שונים, משטרת ישראל ועוד, ופעלה על מנת שקיום המשחק יתאפשר וזאת בכדי להמנע מהכרעות שאינן על המגרש, באופן שיכול לחרוץ גורלות של קבוצות לרבות קבוצת בני סכנין, במקרה שהמשחק לא יתקיים בנסיבות אלו.

לאחר פניית המנהלת להנהלת אצטדיון בלומפילד, הסכימה הנהלת האצטדיון לקלוט את המשחק בהתראה קצרה ועל כך אנו מבקשים להודות לה. יובהר כי בעיתוי קצר מאד זה, נדרש אישור מיוחד של משטרת ישראל לקיום המשחק. המנהלת פנתה למשטרה בכדי לסייע גם בנושא זה והמשטרה אישרה את בקשת המנהלת".

לסיכום אמרו במנהלת הליגות כי "אנו מתנצלים בפני ציבור אוהדי הכדורגל בכלל ובפני אוהדי קבוצת הפועל ירושלים בפרט וכמובן בפני קבוצת הפועל ירושלים, על חוסר הסדר ועוגמת הנפש", והבטיחו כי "המנהלת תפעיל את כל הסנקציות העומדות לרשותה, כנגד כל קבוצה, כדי שמקרים אלו שפוגעים בתדמית הכדורגל, באוהדים בזכייני השידור ובנותני החסויות לא יישנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו