נתקעים בדרך לעבודה
נתקעים בדרך לעבודה צילום: iStock

רכבת היא אחד מכלי התחבורה היעילים בעולם. מדובר בכלי רכב מהיר, שלא נתקע בפקקים ושיכול להסיע נוסעים רבים בקלות. אבל כמו שיודע כל מי שירד בתחנת רכבת בישראל, הבעיה העיקרית היא שהרכבת לרוב לא מגיעה לתוך העיר ומאלצת את הנוסעים למצוא אוטובוס שמגיע אל היעד.

כלי הרכב החדש "רכבת האוטובוס" מגיע בשביל לפתור בדיוק את הבעיה הזאת, והוא כבר התחיל לפעול בהצלחה בשבועות האחרונים ביפן. הרכב, מסוגל לנוע על גבי מסילות הרכבת ולעקוף את הפקקים ולאחר מכן לעלות חזרה על הכביש ולהגיע עד לתוככי העיר.

שיגקי מיורה, האחראי על הפרויקט, מסביר כי ההמצאה מתאימה במיוחד לאוכלוסייה היפנית שבני ה65 ומעלה מהווה כ30 אחוזים ממנה. האוכלוסייה המבוגרת תוכל ליהנות מרכבת מהירה שתוכל להביא אותם עד הבית ותחסוך מהם את הקושי להשתמש באוטובוס נוסף.

אוטובוס הרכבת מסוגל לנסוע כמו כל כלי רכב על הכביש, אבל כאשר הוא מגיע לפסי רכבת הגלגלים מתרוממים ומאפשרים לכלי הרכב לנוע גם על פסי הרכבת. בינתיים, רכבת האוטובוס נוסתה בהצלחה בעיירה קאיאו שביפן, והתכנון הוא לנסות להשתמש בכלי רכב נוספים גם בחלקים נוספים של יפן.

אחד החסרונות הגדולים של רכבת האוטובוס הוא שבניגוד לרכבת שמסוגלת לנוע על הפסים במהירות של למעלה ממאה קמ"ש, רכבת האוטובוס נוסעת על הפסים במהירות של 60 קמ"ש בלבד. עם זאת, לאחר שכלי הרכב עוקף את הפקקים בעזרת פסי הרכבת, הוא מסוגל לנוע על הכביש במהירות רגילה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7