הרב יעקב מדן
הרב יעקב מדן צילום: הלל מאיר/TPS

במאמר חד ונוקב שכתב על "הגזירה הבלתי צודקת", מפרט הרב יעקב מדן, ראש ישיבת ההסדר הר עציון, מדוע צריך להיאבק בהחלטת שר האוצר אביגדור ליברמן לבטל את הזכאות לסבסוד במעונות היום למשפחות אברכים.

הרב מדן כותב כי ״ליברמן משיב מלחמה באמצעות אחריותו על כספי המדינה מול כרזות חרדיות בוטות שעלו נגדו; אסור שנשות האברכים החרדים ונשות האברכים בני הציונות הדתית יהיו ראשונות בטווח האש במלחמה זו״.

בביקורת על מפלגת ימינה כותב הרב מדן כי ״חברי הכנסת של ימינה האמורים לייצג במשהו את הציונות הדתית, מפתחות הקואליציה בידם - עונים בקול ענות חלושה על הניסיון לשבור את חוד החנית במאבקנו על קיום התורה בציונות הדתית".

- "אני, שלמרות שאולי יכולתי להשפיע במשהו, לא עשיתי דבר עד עתה. עכשיו אני שב בתשובה, חוזר בי ומנסה להיאבק למען אותן נשים ובני זוגן״, מוסיף ראש ישיבת הר עציון.

נשות האברכים: "על זה מפילים ממשלה" פורום תורתם אומנותן

נשות אברכים משדרות, החברות בפורום ״תורתם אומנותן״, הגיעו בשבוע שעבר לבתיהן של השרה איילת שקד וח"כ עידית סילמן במטרה למחות על המדיניות שמוביל השר אביגדור ליברמן לביטול הסבסוד למעונות היום למשפחות אברכים.

"זה מתווה שמשתמש בילדים בצורה כוחנית בכדי להכריע את לומדי התורה", הן אמרו והוסיפו כי "הגיע הזמן לפעול ולא רק להתדיין בדיונים. אנחנו משלמים את הכסף הזה, ומשלמים על ההחלטות האלה".

"אנחנו מזועזעות מהמדיניות שבאה לחתוך ולגדוע את עם ישראל מתורתו ומשורשיו בצורה כל כך ברוטלית ובוטה על חשבון הילדים במעונות, שעכשיו אנחנו נדרשות להוציא אותם באמצע החיים ולעזוב את העבודה בגללה", הוסיפו הנשים. "אם הממשלה פוגעת בעולם התורה, מה הטעם לקיומה?"

הן פנו לשקד וסילמן וקראו להן "לפעול בצורה חדה וחלקה ולסיים את הסיפור הזה בכבוד", והוסיפו: "על זה מפילים ממשלה".