שלומי שבת
שלומי שבת צילום: חזקי ברוך

הזמר והיוצר המוערך שלומי‬⁩ ⁦‪שבת‬⁩ נדבק בקורונה בפעם השניה, אחרי שבגל הראשון היה מאושפז במצב קשה.

מטעמו של ⁦‪שבת‬⁩ נמסר: ‏״שלומי‬⁩ ⁦‪שבת‬⁩ לא חש בטוב בימים האחרונים והרגיש חולשה, בעקבות כך ביצע בדיקת קורונה והתגלה כחיובי, מצבו טוב והוא נמצא בביתו״.

בחודש נובמבר 2020, לאחר ששוחרר לביתו ועוד היה מחובר למכונת החמצן, סיפר הזמר על הרגעים הקשים שבהם התמודד עם הקורונה: "היה איזה ערב שהתדרדרתי והרופאים אמרו לי שהולכים לטיפול נמרץ. זה היה ליל הושענה רבה, לילה מאוד חשוב ביהדות. פחדתי מהמילה טיפול נמרץ כמו שאתה מפחד לשיר בקיסריה.

''ניצלתי את זה שהרופא מעריץ אותי ואמרתי לו 'תן לי רק כמה שעות לעשות את זה, ובבוקר אלך לטיפול נמרץ'. ואז כמו באגדות, באמת הרגשתי שעם שלם התפלל בשבילי. בבוקר הוא הגיע אליי ואמר 'בוא נחכה עם זה'".

"היו רגעים מאוד מאוד קשים" הוא הוסיף, "תמיד הכניסו לי לראש שאני צריך לשמור כי אני בדרגת סיכון ובסוף זה אכן קרה לי. מאוד-מאוד פחדתי, התחלתי להיזכר במי שאני אוהב. יש כל מיני תופעות לוואי בגלל ששכבתי ולא זזתי המון זמן - הרגליים התנפחו, אבל עכשיו בסדר".

"כולם שואלים אותי את השאלה הכי נשאלת: לא שיעמם לך? זו מחלה שהיא הכי לא משעממת בעולם כי אתה עוסק בלנשום, אתה כל הזמן רוצה לנשום, והשעות עוברות ואתה לא מרגיש". שבת מספר כי הרגע הקשה היה דווקא בבית. "הרופאים המליצו לשכב והייתי שמח שהם לא היו מזכירים בית חולים. אמרתי לעוזרת שלי שאני לא יכול יותר, אני לא יודע לחיות עם אמבולנסים. פתאום לוקחים אותי בעגלה, והבת שלי, שהיא החיים שלי, בוכה, זה היה קשה מאוד".

בהופעה הראשונה לאחר תקופת האשפוז הממושכת, שבת חבש כיפה לכמה רגעים ובירך ברכת שהחיינו לקול תשואות הקהל.