ביידן והאריס
ביידן והאריסצילום: רויטרס

האם הנשיא ביידן חשף בטעות מי באמת מושכת בחוטים בממשל האמריקאי? במהלך נאום מול סטודנטים באוניברסיטת אטלנטה, שעסק בעיקר בנושא זכויות הצבעה לסטודנטים, התבטא הנשיא על הנאום שנשא יחד עם סגנית הנשיא קמלה האריס בשבוע שעבר לציון שנה למהומות האלימות והפריצה לבניין הקפיטול.

"בשבוע שעבר הנשיאה האריס ואני עמדנו בקפיטול של ארצות הברית כדי לצפות באחד מאותם רגעים שלפני ואחרי בהיסטוריה האמריקנית", אמר ביידן. הוא לא טרח לתקן מאוחר יותר את טעותו, מה שהעלה גל של השערות ברשתות החברתיות האם מדובר בטעות לא מכוונת או שהנשיא חשף מי באמת מושכת בחוטים בממשל האמריקאי.

זו לא היתה הפעם הראשונה בה הנשיא ביידן מתייחס דווקא לסגניתו כ"נשיאת ארה"ב". הפעם הראשונה בה כינה את האריס "הנשיאה" היתה עוד לפני כניסתו לבית הלבן, בדצמבר 2020, אז כינה ביידן את האריס "הנשיאה הנבחרת" במהלך נאום שנשא.

בחודש שעבר, במהלך נאום באוניברסיטת דרום קרוליינה, שוב חזר ביידן על הכינוי "נשיאה" לסגניתו, ואמר כי "הנשיאה האריס היא כמובן בוגרת גאה של אוניברסיטת הווארד", מה שהוביל את הבית הלבן לתקן מאוחר יותר את התמליל הרשמי של הנאום של ביידן ולתקן את טעותו בנוגע לתפקידה של קמלה האריס.

גם בחודש מרץ האחרון, לאחר ביקור וירטואלי במרכז חיסונים לקורונה באריזונה, שם שוחחו אונליין עם אחיות ואזרחים שהגיעו לקבל את החיסון, חזר ביידן על הטענה כי האריס היא נשיאת ארה"ב. "כאשר הנשיאה האריס ואני עשינו סיור וירטואלי במרכז חיסונים באריזונה לפני זמן לא רב, אחת האחיות באותו סיור שחיסנה אנשים, אמרה שכל זריקה היא כמו לתת מנה של תקווה", סיפר אז ביידן.