עו"ד נתי רום
עו"ד נתי רום צילום: חוננו

חצי שנה חלפה מאז הלינץ' בכפר חווארה בשומרון בקיץ האחרון, בו נפגעו שלושה נערים יהודים, אך חשודים במעשה טרם נעצרו.

עו"ד חיים בלייכר מ'חוננו' המייצג את נפגעי הלינץ' שלח מכתב לימ"ר ש"י בבקשה לעצור את מבצעי הלינץ' וכן לממש את זכויות הנפגעים כנפגעי פעילות איבה, בעקבות הודעת גורם במשטרה כי הנערים לא מואשמים בביצוע 'תג מחיר'.

"חייהם של הנערים היו בסכנה חמורה. אנו פונים למשטרה בבקשה לקיים חקירה נחושה, לעצור את החשודים ולהעמידם לדין. כידוע, מרשיי נעצרו ונחקרו כחשודים בתחילת הדרך שלא בצדק, מה שבוודאי גרם להם עוגמת נפש רבה. עתה כשברור שמרשיי הם הקורבנות באירוע, אבקש שינתן להם מלא זכויותיהם כנפגעי עבירה", אמר בלייכר.

במכתבו הוא מתאר את פניותיו למשטרה בעבר בבקשותיו לעדכון בהתפתחויות החקירה, ולהסדיר את אישור נפגע האיבה של אחד הפצועים ואת תשלום פינויו באמבולנס. לפני כחודשיים השיבה המשטרה כי התיק בחקירה אולם התעלמה משאר בקשותיו של עורך הדין.

כעת מבקש בלייכר פעם נוספת להתעדכן בחקירה, להנפיק את אישור נפגע האיבה המדובר ולהסדיר את תשלום הפינוי באמבולנס, שבוצע בעת שהפצוע היה בסטטוס של עצור ועל כן המשטרה צריכה לשאת בתשלום.

נזכיר כי הלינץ' אירע בקיץ האחרון בכפר חווארה שבשומרון. הנערים קיצרו את נסיעתם לגב ההר דרך הכפר, וסמוך לכפר ג'מעין ערבים תושבי הכפר ביצעו מרדף אחריהם וניגחו את רכבם. בתחילה פורסם כי הערבים חשדו בנערים שביצעו תג מחיר באזור, אולם כאמור כעת נשלל החשד המדובר.

אחד מהפצועים פונה לבית החולים בלינסון, משם נלקח ע"י כוחות שב"כ וימ"ר לחקירה בשב"כ, ונאסר עליו לפגוש בעו"ד. הנערים הנוספים נעצרו לאחר יומיים.

רק לאחר יומיים פגש עו"ד נתי רום אשר מייצג את הנערים מטעם ארגון חוננו בפצוע לראשונה, שם נודעו לו פרטים מזעזעים מהלינץ'. בין השאר הראה לו הנער צלקות וכוויות מסיגריות שכובו עליו במהלך הלינץ'. עוד נודע כי בלינץ' השתתפו גם ערבים ישראליים תושבי נצרת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו